سه‌شنبه, 29 خرداد 1403
مشروح خبر :: هشدار مجدد سخنگوی آب کشور در مورد شدت سیلاب طی ساعات آینده

هشدار مجدد سخنگوی آب کشور در مورد شدت سیلاب طی ساعات آینده

سخنگوی صنعت آب کشور احتمال وقوع سیلاب شدید طی امروز و دو روز آینده را برای برخی مناطق کشور جدی دانست و به ساکنان و بهره برداران حواشی رودخانه‌ها در این زمینه هشدار داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، فیروز قاسم زاده با تاکید بر پیش بینی‌های هواشناسی صورت گرفته توسط مراجع ملی و بین المللی و هشدارهای قرمز و نارنجی صادره از سازمان هواشناسی کشور و ارزیابی های صورت گرفته توسط ستاد مدیریت و پشتیبانی سیل وزارت نیرو گفت: سامانه های بارشی در طول روزهای چهارشنبه تا جمعه، ۲۳ تا ۲۵ فروردین، فعالیت گسترده ای در نیمه غربی کشور خواهد داشت.
وی افزود: با توجه به ماهیت این سامانه بارشی و شدت فعالیت آن، احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه ها در استانهای غربی بویژه خوزستان. لرستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری. کردستان، آذربایجانغربی، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بسیار بالاست و در ادامه با گسترش چتر بارشی، استانهای آذربایجان شرقی، همدان. زنجان. قزوین، البرز، تهران و اصفهان نیز در شرایط سیلابی قرار خواهند گرفت. شدت وقوع سیلابها در برخی استانها بسبار بالا بوده و احتمال وقوع خسارت برای فعالیتهای داخل و اطراف رودخانه ها وجود دارد.
سخنگوی صنعت آب افزود: در استانهای مذکور، بارش در سرشاخه ها می تواند منجر به وقوع سیلاب در بازه های پایین دست رودخانه ها که در محدوده بارش نبوده اند هم بشود. لذا قویاً توصیه می گردد هموطنان عزیز در روزهای فعالیت سامانه، از نزدیک شدن به رودخانه اجتناب نمایند و با توجه به هشدارها و توصیه های ایمنی صادر شده از سوی مراجع متولی، مراقبت های لازم را به عمل آورند تا هیچگونه خسارت جانی و مالی متوجه این عزیزان نگردد.
در همین راستا توصیه می شود از اتراق در مناطق پست و کم ارتفاع و در مسیل ها و حاشیه رودخانه ها جدا خودداری شود و در شرایط وقوع بارش به مناطق ایمن نقل مکان نمایند. هر گونه فعالیت کارگاه‌های عمرانی و ماشین آلات مربوطه در داخل و اطراف رودخانه ها تعطیل شود و از ورود احشام به داخل رودخانه بویژه در مسیر کوچ عشایر اجتناب شود.
کد خبر: 65743
  تاریخ خبر : 1402/01/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/01/23
 علی پورخیری
 784