شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: افتتاح سیستم های برق اضطراری ساختمان مرکزی شرکت مدیریت منابع آب ایران

افتتاح سیستم های برق اضطراری ساختمان مرکزی شرکت مدیریت منابع آب ایران

به همت دفترمعاونت مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی و با همکاری دفترمدیریت بحران، پدافند غیرعامل وHSE شرکت مدیریت منابع آب ایران مراسم افتتاحیه راه اندازی و بهره برداری از سیستم های برق اضطراری برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در راستای بخش‌نامه‌های ابلاغی وزارت نیرو به منظور کاهش مصرف انرژی در جهت پایداری شبکه برق، شرکت مدیریت منابع آب ایران و آماده بکاری مولد های برق اضطراری در مجموعه این شرکت، با توجه به تکمیل سیستم های تامین برق اضطراری (دیزل ژنراتور) مراسم راه اندازی و بهره برداری از این مولد های اضطراری برگزار شد.
با توجه به وظیفه ذاتی محول شده در حوزه مدیریت ریسک و ایمنی، دفتر مدیریت بحران، پدافند غیر عامل وHSE با همکاری و همیاری معاونت مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی - دفتر منابع انسانی و پشتیبانی دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی – دفتر حراست شرکت مدیریت منابع آب ایران در این مراسم عملکرد دیزل ها قبل از شروع فصل گرما مورد پایش و کنترل قرار گرفت .
استفاده از مولدهای برق اضطراری در ایام اوج مصرف ضروری بوده و برای گذر از این ایام، سازمان ها و نهادها ملزم به همکاری با شرکت توزیع برق می باشند. این مراسم با هدف مدیریت مصرف در ایام اوج مصرف در تابستان 1402 اجرایی شده و میزان مصرف برق در ساعات مختلف توسط شرکت توزیع برق کنترل و پایش می گردد .استمرار کارکردها و تامین برق مراکز مهم یکی از رسالت های دفتر مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE است. مراکز و دستگاه های مهم، حساس و ضروری باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که با قطع برق در مواقع بحرانی، در خدمات دهی آنان وقفه و خللی ایجاد نشده و خدمات خود را استمرار بخشند
دیزل ژنراتور های خریداری شده مجموعا ظرفیتی بالغ بر kva780 تولید برق را بر عهده داشته و  قادر است با رعایت مدیریت مصرف انرژی،  برق مطمئن  ستاد شرکت را در مواقع کمبود و پیک مصرف تامین نماید و به این ترتیب ضمن استمرار کارکرد فعالیت های اساسی شرکت، کمک قابل توجه ای به پایداری شبکه برق نموده و از ایراد خسارت به تجهیزات و دستگاههای برق و الکترونیکی جلوگیری می نماید. میزان اعتبارات هزینه شده جهت خرید ، نصب و راه اندازی تجهیزات مذکور بالغ بر 91 میلیارد ریال برآورد می گردد. 
 این خبر می افزاید، با توجه به دستوالعمل های مدیریت سبز در راستای توسعه سیاست‌های دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت مدیریت منابع آب ایران به منظور کاهش مصرف انرژی و تامین برق ، لازم است سایر شرکت های تابعه صنعت آب کشور همانند شرکت مادر تخصصی منابع آب ایران، نسبت به توسعه ، راه اندازی و بهره برداری سیستم های برق اضطراری،اصلاح ساختارگرمایش و سرمایش، تاسیسات، منابع آبی و اماکن اداری در اختیار اقدام نمایند.
در این مراسم همکاران اداره خدمات عمومی، دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی، دفتر مدیریت حراست و دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE با همکاری بین بخشی، اقدامات لازم را جهت برگزاری افتتاحیه، بدون قطع فعالیت ها و آسیب به سیستم ها انجام دادند.
گفتنی است، این مراسم  با حضور ملایی معاونت مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی، آقابیگی مدیر کل دفتر مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE، عبدالهی مدیر کل مالی و ذیحسابی، رضایی معاون پشتیبانی، اداره کل منابع انسانی، حسینی کشکا رئیس اداره رفاه و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت، روز 6 خرداد ماه 1402 برگزار شد.  

 

کد خبر: 66580
  تاریخ خبر : 1402/03/09
 علی پورخیری
 259