شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: اضافه برداشت از چاه‌های مجاز بیشتر از چاه‌های غیر مجاز است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم:

اضافه برداشت از چاه‌های مجاز بیشتر از چاه‌های غیر مجاز است

در بیست و هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم و یازدهمین جلسه کمیته استانی سازگاری با کم آبی با حضور استاندار و سایر اعضاء که روز سه شنبه 16 خرداد ماه در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم گفت:اضافه برداشت از چاه‌های مجاز بیشتر از چاه‌های غیر مجاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم:  «محمد احمدی جبلی» مدیر عامل و دبیر شورا ی حفاظت از منابع آب استان گزارشی از  وضعیت منابع آبی استان ارائه و افزود: در حال حاضر در استان شاهد افت شدید سفره های آب زیر زمینی هستیم که باعث فرونشست در دشت‌های استان شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند شاهد نابودی کامل آبخوان های استان خواهیم بود. احمدی با بیان اینکه یکی از علت های اصلی و مهم  تخلیه آبخوان اضافه برداشت از چاه‌های مجاز است  که براساس قانون و برنامه شرکت آب منطقه ای تمام چاه‌های استان تا پایان سال جاری  باید مجهز به کنتور هوشمند شوند البته این کار عزم جدی ، همکاری و تعامل مسئولان استان را می طلبد.

در ادامه استاندار قم با بیان اینکه از آب شرب و سرشاخه‌ها حق نداریم برای فضای سبز استفاده کنیم گفت: آب شربی که با این شکل و سختی به دست  ما می‌رسد نباید در این مسیر استفاده شود .

وی با اشاره به اینکه پیگیری نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها با آب منطقه‌ای است افزود؛ اگر شرکتی در این مسیر همکاری لازم را ندارد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خبر: 66678
  تاریخ خبر : 1402/03/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/03/20
 احمد
 100