پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: اجلاس کمیسیون مشترک بهره‌برداری از منابع آب و انرژی رودخانه ارس

با حضور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

اجلاس کمیسیون مشترک بهره‌برداری از منابع آب و انرژی رودخانه ارس

پنجاه و دومین اجلاس کمیسیون مشترک دائمی بهره‌برداری از منابع آب و انرژی رودخانه مرزی ارس از تاریخ ٢٣ تا ٢۵ خرداد ماه سال‌جاری با حضور مدیران و کارشناسان آب دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شهر باکو برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این نشست هیأت ایرانی با مسئولیت «جبار وطن فدا» مدیر کل دفتررودخانه‌های مرزی ومنابع آب مشترک و معاونان حفاظت و بهره‌برداری شرکت‌های آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و مدیران سدهای ارس و میل مغان حضور داشتند.
این خبر می‌افزاید: در این نشست تصمیمات اجرائی و سیاست‌های مشترک جهت تأمین و برنامه ریزی مشترک برای مصرف منابع آب و انرژی رودخانه ارس در طول مرز مشترک دو کشور برای سال آینده مورد توافق قرار گرفت. 
با اجرای این توافقات، مناطق مرزی کشور جمهوری اسلامی ایران در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در طول سال آب‌جاری از منابع آب رودخانه مرزی ارس بهره‌مند خواهند شد.
گفتنی است، طی هماهنگی‌های انجام شده هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در صبح روز جمعه ٢۶ خردادماه در محل سفارت حاضر شده و درجلسه‌ای مشترک با حضور «سید عباس موسوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و اعضای سفارت، گزارشی از توافقات انجام شده با طرف آذری را  ارائه و بر ایجاد زمینه لازم برای تقویت همکاری ها تاکید نمودند.
 

 

کد خبر: 66837
  تاریخ خبر : 1402/03/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/03/29
 علی پورخیری
 1119