شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: آب‌رسانی به ۳۵۰۰ روستا انجام شده است/ اهتمام دولت سیزدهم به دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها در عرصه‌‌های مختلف

رئیس دفتر رئیس جمهور در نخستین نمایشگاه «روایت خدمت»:

آب‌رسانی به ۳۵۰۰ روستا انجام شده است/ اهتمام دولت سیزدهم به دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها در عرصه‌‌های مختلف

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه با همت وزارت نیرو به ۳۵۰۰ روستا آبرسانی شده است، گفت: دولت سیزدهم به دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها در عرصه‌‌های مختلف اهتمام دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، نخستین نمایشگاه «روایت خدمت» به مناسبت هفته دولت و با حضور غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور از روز گذشته ۴ شهریور در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران افتتاح شد.

اسماعیلی با حضور در غرفه وزارت نیرو، با برشمردن اقدامات انجام شده در دو سال گذشته دولت سیزدهم اظهار داشت: از جمله اقداماتی که در حوزه آب و برق در دولت سیزدهم انجام شده مردمی کردن فعالیت‌ها بود و در این دولت تعامل بسیار خوبی بین مردم صنایع و وزارت نیرو برقرار شده است؛ به طوری که با همت وزارت نیرو ۳۵۰۰ روستا آبرسانی شده است.

وی اظهار کرد: در تمام دنیا با روش‌های تنبیهی به دنبال بازدارندگی و مدیریت مصرف پیک تابستان و زمستان هستند، اما در کشور ما طی دو سال گذشته توانستیم با استفاده از روش‌های تشویقی و ارائه مشوق‌های جذاب در تابستان و زمستان مدیریت مصرف داشته باشیم و ارائه نیرو با بهترین کیفیت به خانه‌های مردم انجام شود.

اسماعیلی با اشاره به این نکته که در سال گذشته توانستیم ۱۰ درصد صرفه‌جویی در بخش نیرو داشته باشیم و آمارهای رسیده مؤید این میزان از صرفه‌جویی است، تشریح کرد: در زمستان گذشته نیز آمارهای بسیار خوبی داشتیم و این فصل را بدون خاموشی سپری کردیم.

وی افزود: در حوزه نیروگاه‌ها نیز بومی‌سازی و افزایش راندمان باعث شده تا حدود ۳۹.۴ درصد راندمان داشته باشیم و این رقم یک درصد از میانگین جهانی بالاتر است؛ لذا ایران در این زمینه جزو ۵ کشور تولید کننده نیروگاه‌ است. همچنین تولید، ساخت و تعمیر نیروگاه در کشور ما انجام می‌شود و ایران نیز به قطبی برای ارائه خدمات نیروگاهی به سایر کشورهای منطقه تبدیل شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: در مصرف آب و برق لازم است تا اصلاح الگوی مصرف صورت بگیرد که این اقدام بخشی از آن شامل فعالیت‌های فرهنگی است و بخش دیگر آن استفاده از ابزارآلاتی است که می‌تواند در کاهش مصرف کمک کننده باشد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه تنها نمایش بخشی از دستاوردهای دولت سیزدهم است، ادامه داد: یک موضوع کلی در عملکرد دوسالانه دولت سیزدهم وجود دارد و آن هم دانش‌بنیان کردن فعالیت‌های دولت در عرصه‌های مختلف است

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این مسئله موجب افزایش تولید و کاهش مصرف، پیشرفت تجهیزات و قدرت مقابله با تولیدات دنیا، کاهش مصرف ارز و صرفه‌جویی در عرصه‌های مختلف شده است؛ لذا آنچه که به چشم می‌خورد این است که فعالیت‌های نوین علمی بر همه تولیدات سایه افکنده و می‌تواند کشور ما را به عنوان یک کشور مقتدر و مستقل در جهان صنعت معرفی کند.

در پایان تصریح کرد: تمام تلاش دولت بر این است تا خدمت مطلوب و شایسته‌ای را به مردم کشور ارائه دهد،هرچند که اعتقاد داریم مردم ما شایستگی خدمت بیشتری دارند و امیدواریم خدمتگزاران خوبی برای آنها باشیم و خادمین ملت برای تحقق این امر تمام توان و تلاش خود را به میدان آورده‌اند.

شایان ذکر است، در این نمایشگاه وزارتخانه‌های نیرو، کشور، آموزش و پرورش، نفت، کار تعاون و رفاه اجتماعی، دادگستری و همچنین سازمان انرژی هسته‌ای، سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر سازمان‌ها با برپایی غرفه عملکرد دو سالانه و تلاش‌ها و دستاوردهای خود در دولت سیزدهم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند

نخستین نمایشگاه «روایت خدمت» تا تاریخ ۷ شهریور ماه ادامه دارد و از ساعت ۸ تا ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

کد خبر: 68200
  تاریخ خبر : 1402/06/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/06/06
 علی پورخیری
 429