شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: حفاظت از میراث فرهنگی مانعی برای اجرای طرح‌های توسعه منابع آب نیست

حفاظت از میراث فرهنگی مانعی برای اجرای طرح‌های توسعه منابع آب نیست

در دیدار علیرضا الماسوندی معاون امور تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران و مصطفی ده‌پهلوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری راهکارهای همکاری مشترک میان دو سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،‌ در این دیدار مصطفی ده‌پهلوان گفت: حفاظت از میراث فرهنگی مانعی برای اجرای طرح‌های توسعه منابع آب نیست و با هماهنگی میان دو سازمان ضمن اجرای طرح‌های توسعه کمترین آسیب به سازه‌های تاریخی وارد خواهد شد و از تشویش افکار عمومی نیز جلوگیری می‌شود.
علیرضا الماسوندی نیز با اشاره به لزوم حفاظت از سازه‌های تاریخی اظهار کرد: در هنگام اجرای طرح‌های توسعه منابع آب،‌ توجه به میراث فرهنگی و تاریخی از فاز صفر مطالعات باید مورد تاکید قرار گیرد و باید برای هماهنگی های بیشتر میان دو سازمان کارگروه مشترکی در این زمینه تشکیل شود.
فاطمه داوری مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی نیز در این نشست با تاکید بر انجام آمایش تاریخی در طرح‌های توسعه و توجه به رفتارهای کنشی بجای رفتار واکنشی بیان کرد: داشتن پیوست فرهنگی طرح‌های توسعه منابع آب باعث می‌شود از رفتارهای واکنشی پرهیز کنیم. 
وی با اشاره به شعار روز بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی تحت عنوان "میراث فرهنگی و تغییر اقلیم "گفت: بازاندیشی در زمینه بهره‌گیری از فرهنگ و سازه‌های پیشینان به شکل جدید می‌تواند تاثیر بسزایی در تغییر سبک زندگی مصرفی مردم به ویژه در بخش آب داشته باشد.

 

کد خبر: 68342
  تاریخ خبر : 1402/06/12
 علی پورخیری
 218