شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: انسداد 76 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری توسط امور منابع آب تهران و پردیس

انسداد 76 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری توسط امور منابع آب تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از انسداد 76حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وحید مرادی نسب با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی جهت اخذ دستور قضایی و همچنین اجرای آن توسط همکاران بازرسی و نظارت طی یک هفته کاری، 76 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان پردیس در مجموع با دبی 80   لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی گفت: با انجام این عملیات از خروج یک میلیون و 584 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از  منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 68449
  تاریخ خبر : 1402/06/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/06/21
 شیخ الاسلامی
 170