شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب رباط کریم

انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب رباط کریم

مدیر امور منابع آب رباط کریم از انسداد 13 حلقه چاه غیرمجاز طی دو روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، جواد غفاری با اعلام این خبر تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی تعداد 13حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 390 متر و دبی 0.2 لیتر بر ثانیه پر و مسدود گردید.

وی با تاکید بر اینکه این چاه‌ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این  تعداد چاه از تخلیه سالانه  51.5 متر مکعب آب از سفره‌های زیر زمینی این امور جلوگیری شود.

غفاری با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان رباط کریم در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

 

کد خبر: 68450
  تاریخ خبر : 1402/06/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/06/21
 شیخ الاسلامی
 142