یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت 681 هکتار از رودخانه های استان همدان

اخذ سند مالکیت 681 هکتار از رودخانه های استان همدان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان از اخذ سند مالکیت برای 681 هکتار از بستر رودخانه استان همدان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، رضا اخلاص‌مند، ضمن اعلام این خبر، افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط همکاران مدیریت حقوقی، سند مالکیت برای مساحتی بالغ بر ۶۸۱ هکتار از بستر رودخانه خرم آباد واقع در شهرستان ملایر و نهاوند در حوضه آبریز کرخه در جهت تثبیت مالکیت، اخذ شده است.

 

وی تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده، در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، در خصوص مالکیت دولت بر رودخانه‌ها و تهیه سند، جلساتی با ارگان‌های ذیربط برگزار شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان افزود: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر آب‌های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت (شرکت آب منطقه‌ای همدان)، امکان هر گونه سوء استفاده احتمالی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها منتفی خواهد شد.

 

وی یادآور شد: طول کل رودخانه‌های اصلی استان ۱۵۰۰کیلومتر می‌باشد که هدف گذاری شرکت برای اخذ سند مالکیت در سال جاری، ۵۰ درصد کل رودخانه‌های استان است.

 

اخلاص‌مند در پایان ضمن اینکه تعداد اسناد مالکیت اخذ شده در سال جاری ۲۷ فقره سند می‌باشد، گفت: ۶۵۴ هکتار مربوط به شهرستان ملایر و ۲۷ هکتار مربوط به شهرستان نهاوند است.

کد خبر: 68457
  تاریخ خبر : 1402/06/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/06/22
 سروش
 89