سه‌شنبه, 29 خرداد 1403
مشروح خبر :: رفع تصرف بیش از 8 هکتار از بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه

در نیمه نخست سال جاری انجام شد؛

رفع تصرف بیش از 8 هکتار از بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از 41 مورد رفع تصرف حریم و بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علی اکبر حسینی رمدانی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین به منظور آبگذری ایمن در ادامه رفع تصرفات در نیمه نخست سال جاری، 41 مورد رفع تصرف انجام شد.

وی گفت: این رفع تصرف ها در بستر و حریم رودخانه‌های حبله رود، قزقنچای، فیروزکوه و ساواشی در مناطق گذرخانی، مزداران، اندریه، حصاربن، نجفدر، فرح آباد، خمده، کلفور، سرخدشت و ارجمند صورت پذیرفت.

حسینی رمدانی در ادامه افزود: با انجام این رفع تصرف ها مساحتی در حدود 82 هزار و 963 متر مربع  از حریم و بستر رودخانه های شهرستان رفع تصرف شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

 

کد خبر: 68519
  تاریخ خبر : 1402/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/01
 شیخ الاسلامی
 87