یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: نقش بانوان فعال شرکت آب منطقه ای در استان ویژه دیده شود

نقش بانوان فعال شرکت آب منطقه ای در استان ویژه دیده شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: با توجه به نقش مدیریتی و مهم بانوان شاغل این شرکت به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم استان، انتظار داریم نقش این بانوان ویژه دیده شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی،"عباس سارانی"در دیدار با بانوان شرکت آب منطقه ای که با حضور سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی همراه بود، با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه زنان در جامعه، افزود: نقش اجتماعی و سیاسی زنان بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم از این نقش زنان در جامعه بتوانیم به درستی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: جامعه از کانون‌های کوچکی مانند خانواده شکل گرفته است که نقش و ارتباط اصلی را زنان دارند، لذا اگر بتوانیم نقش زنان را پررنگ‌تر ببینیم موفق تر خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نباید نقش اصلی زنان که رسیدگی به خانواده است در ادارات نادیده گرفته شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۱ نفر از مجموع کارکنان این شرکت را بانوان تشکیل می دهند.

وی عنوان کرد: یکی از زیرساخت‌های اساسی تامین آب است که نوع کار ایجاب می کند حضور بانوان در این بخش کمتر اما نقش موثرتری داشته باشند.

سارانی با بیان اینکه ۲۶ درصد بانوان فعال در این شرکت نقش مدیریتی دارند، یادآور شد:  نقش موثر بانوان و انجام امور تحقیقاتی و کارشناسی، سبب شده علیرغم کمبود منابع آبی در استان اما در سال آبی جاری با کمبود آب مواجه نشویم.

وی گفت: وظیفه ماست از نقش زنان در ادارات به درستی استفاده کنیم، امیدواریم شرکت آب منطقه ای و بانوان فعال را با توجه به نقشی که دارد ویژه ببینید.

وی ادامه داد: می توان از حضور اساتید و بانوان شرکت آب منطقه ای در بخش های مختلف استان بهره مند شد چون نقش بانوان کلیدی است و انتظار داریم به صورت ویژه دیده شوند.

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد کارکنان این شرکت را بانوان تشکیل می‌دهند که با توجه به تخصصی بودن این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است.

"فهیمه زنگویی"در این دیدار افزود: در دیدگاه اسلامی بر نگاه تعاملی و تعادلی تاکید شده و الزامی به تساوی بودن زنان و مردان در یک جایگاه نیست.

وی بیان کرد: برای همه ما خانواده اصل است و بعد از ایفای این وظیفه مهم، بانوان باید وارد نقش اجتماعی شوند.

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: در الگوی‌ حکمرانی انقلاب اسلامی بانوان حتما باید نقش اجتماعی را داشته باشند.

وی عنوان کرد: پرورش و توانمندسازی بانوان در ادارات از اهمیت زیادی برخوردار است که امیدواریم با حمایت مسئولان این مهم در سطح ادارات و سازمان ها رقم ‌بخورد‌.

کد خبر: 68526
  تاریخ خبر : 1402/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/01
 مدیر روابط عمومی سایت
 77