سه‌شنبه, 29 خرداد 1403
مشروح خبر :: شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی: مدیریت مصرف بهینه آب، تنها راه پیش رو است

شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی: مدیریت مصرف بهینه آب، تنها راه پیش رو است

اعضای شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی در دومین نشست طی سال جاری، تدوین و تعریف و تبیین روشهای بهینه مدیریت مصرف آب را تنها راه پیش رو در شرایط کنونی دانستند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رییس شورای حفاظت منابع اب این استان در این نشست گفت: هر چند به یاری خدا تابستان امسال در بخش تامین آب شرب شهرهای بزرگ استان مشکل جدی نداشتیم اما آمارها و گزارش‌های ارایه شده در مورد وضعیت موجود منابع آب استان، ضرورت تلاش‌های بیشتری را در این زمینه نشان می‌دهد.

 مهدی رشیدی افزود: در حفاظت بهینه منابع آب سطحی و زیرزمینی استان نیاز به راهکارهای مناسب و کم هزینه داریم که مصرف آب در چهارچوب‌های تعیین شده، جلوگیری از اضافه برداشت‌ها و همچنین تعیین و رعایت الگوی کشت، راهکارهای مناسب پیش رو هستند.

 سید عقیل مرتضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز در این نشست ضمن ارایه گزارشی از وضعیت منابع آب استان، گفت: افتخار می‌کنیم که باوجود محدودیت‌هایی در منابع آبی و خشکسالی‌های اخیر، برای خدمت به مردم جهت تامین آب شرب شهرهای بزرگ استان، تابستان سال جاری را بدون مشکل گذراندیم.

او در این نشست که در آستانه شروع سال آبی جدید برگزار شد و فرمانداران استان نیز به صورت ارتباط تصویری برخط از راه دور در این نشست حضور داشتند، خواستار مشارکت و همکاری بیش از پیش فرمانداران و سایر اعضای شورای حفاظت منابع آب استان برای مدیریت مصرف آب در سال آبی جدید شد.

کد خبر: 68566
  تاریخ خبر : 1402/06/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/01
 مدیر روابط عمومی
 185