پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: انسداد 39 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور منابع آب تهران و پردیس

طی یک هفته کاری صورت گرفت؛

انسداد 39 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور منابع آب تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از پر و مسدود شدن 39 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی جهت اخذ دستور قضایی و همچنین اجرای آن توسط همکاران بازرسی و نظارت طی یک هفته کاری ، 39 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان پردیس در مجموع با دبی 58.5 لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 68588
  تاریخ خبر : 1402/07/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/01
 شیخ الاسلامی
 131