یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: استان سمنان رتبه ۶ کشوری در نصب کنتور هوشمند را کسب کرد

با نصب ۷۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز کشاورزی؛

استان سمنان رتبه ۶ کشوری در نصب کنتور هوشمند را کسب کرد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان از نصب ۷۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های پروانه‌دار این استان از ابتدای امسال تا کنون خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، حمید احسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ کنتور هوشمند بر روی چاه‌های پروانه‌دار این استان با تلاش واحدهای مربوطه نصب شد.

وی خاطرنشان کرد: نصب کنتور هوشمند در راستای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و کنترل میزان برداشت آب از چاه‌ها و جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز انجام شده است.

احسانی با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: کنترل میزان برداشت آب از چاه‌ها و جلوگیری از اضافه برداشت از اهداف اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه بهره‌برداری است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان خاطرنشان کرد: این شرکت در میزان پیشرفت پروژه نصب کنتور بر روی چاه‌های مجاز در کشور رتبه ۶ را کسب کرده است.

وی گفت: در مجموع ۷۳ درصد چاه‌های مجاز استان سمنان به کنتور هوشمند مجهز شدند.

احسانی با بیان اینکه پروژه نصب کنتور هوشمند به جد پیگیری می‌شود، تصریح کرد: در این راستا و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی برخورد می‌شود.

کد خبر: 68629
  تاریخ خبر : 1402/07/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/03
 اخبار و روابط عمومی
 80