پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: انسداد 202 حلقه چاه غیرمجاز / جلوگیری از خروج سالانه 2 میلیون متر مکعب آب

طی شهریور ماه سال جاری توسط امور منابع آب تهران و پردیس انجام شد؛

انسداد 202 حلقه چاه غیرمجاز / جلوگیری از خروج سالانه 2 میلیون متر مکعب آب

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از پر و مسدود شدن 202 حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی جهت اخذ دستور قضایی و همچنین اجرای آن توسط همکاران بازرسی و نظارت طی شهریور ماه ، 202 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان‌های تهران و پردیس در مجموع با دبی 101 لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی ادامه داد: با این اقدام از خروج سالانه 2 میلیون متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 68649
  تاریخ خبر : 1402/07/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/04
 شیخ الاسلامی
 146