یکشنبه, 12 آذر 1402
مشروح خبر :: پایش آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه چالوس پیش از بارش‌های پاییزی

پایش آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه چالوس پیش از بارش‌های پاییزی

آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه چالوس و اقدامات انجام شده برای کم‌خطرسازی نقاط حادثه‌خیز این رودخانه به ویژه در محدوده روستای واسپول در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران و سرپرست فرمانداری چالوس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، اقدامات انجام شده پیرامون ساماندهی نقاط سیل‌زده رودخانه چالوس در طغیان مرداد 1401، روز سه‌شنبه -4 مهر- در جلسه‌ای با حضور حیدر داوودیان و سرپرست فرمانداری چالوس بررسی و الزامات پیشگیری از خسارات طغیان احتمالی این رودخانه در ماه‌های پیش رو تبیین شد.

داوودیان در این جلسه که در فرمانداری چالوس برگزار شد، ضمن تشریح برخی اقدامات انجام شده از زمان وقوع سیل ویرانگر واسپول تاکنون برای برداشت مصالح رودخانه‌ای به جا مانده از سیل و ایمن‌سازی نقاط بحرانی ایجاد شده در برخی نقاط رودخانه، برنامه‌های این دستگاه برای انجام اقدامات ضروری و فوری پیش از وقوع سیل‌های احتمالی در ماه‌های پیش رو را نیز بیان کرد.

در این جلسه همچنین با توجه به انتخاب و استقرار پیمانکار برای ساماندهی رودخانه چالوس، انجام اقدامات مرتبط با ساماندهی و ایمن‌سازی رودخانه اولویت‌بندی شد.

داوودیان در حاشیه این جلسه با تعدادی از اهالی روستاهای اطراف رودخانه چالوس نیز درباره مسائل و مشکلات‌شان دیدار و گفت‌وگو کرد. بازدید از پروژه دیواره حفاظتی کورکورسر علیا در شهرستان نوشهر نیز بخشی از برنامه سفر یک روزه مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران به نوشهر و چالوس بود.

کد خبر: 68666
  تاریخ خبر : 1402/07/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/05
 مدیر روابط عمومی
 88