شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: مدیریت منابع و مصارف آب جزو اولویت‌هاست/ تشریح مهمترین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب

در جلسه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان عنوان شد؛

مدیریت منابع و مصارف آب جزو اولویت‌هاست/ تشریح مهمترین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب

در جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان مهمترین اقدامات انجام شده برای آمادگی و مقابله با سیلاب احتمالی تشریح شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر پیش‌بینی بارش‌های فرانرمال در استان، جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت با حضور معاونین و مدیران شرکت و سایر اعضاء کمیته در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای کردستان برگزار شد.

مبارکی معاون برنامه‌ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه‌ای کردستان اظهار داشت: برنامه‌ریزی و مدیریت در استفاده از حداقل تجهیزات موجود را مهمترین عامل جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت منابع و مصارف آب جزء اولویت‌های این شرکت است و نظر به پیش‌بینی‌های صورت گرفته هواشناسی استان در خصوص بارش‌های نیمه دوم سالجاری، در تلاشیم تمهیدات لازم برای مدیریت بحران را در نظر بگیریم که جذب و هزینه‌کرد اعتبارات در این حوزه از جمله این اقدامات است.

محمّد معززاده مردوخی معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای کردستان نیز با اشاره به اینکه در مسائل پدافندی باید اولویت‌بندی صورت بگیرد، گفت: پاکسازی مسیل‌ها و رودخانه‌ها، فنس‌کشی محوطه‌های پرخطر حاشیه سدها و رودخانه‌های استان، نصب تابلوهای هشدار دهنده و استفاده از ظرفیت روابط عمومی به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی حوزه بحران و پدافندغیرعامل، تهیه و ایمن‌سازی تجهیزات هواشناسی و تأسیسات آبرسانی، تسریع در هزینه‌کرد اعتبارات مربوطه، متناسب‌سازی ساختمان شرکت و ادارات تابعه برای مواقع اضطراری و همچنین برای افراد کم‌توان از جمله اقدامات مهم این شرکت در راستای مقابله با سیل‌های احتمالی است.

معززاده مردوخی همچنین افزود: اجرای برنامه سنجش سلامت کارکنان، شارژ کپسول‌های آتش نشانی، نصب دستگاه ژنراتور تولید برق در سایت اداری شرکت، نصب دوربین‌های مدار بسته در سطح شرکت، ادارات منابع آب شهرستان‌ها و سدهای استان، استفاده از نیروهای مجرب، متعهّد و متخصص جهت آماربرداری آب‌های استان و کنترل منابع و مصارف نیز از دیگر اقدامات مهمی است به صورت مستمر در حال پایش و انجام است.

کد خبر: 68955
  تاریخ خبر : 1402/07/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/19
 مدیر روابط عمومی
 87