یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان پروژه آبی در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان:

بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان پروژه آبی در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد

آرش آریانژاد: طرح‌های توسعه منابع آب با چشم‌اندازی امیدآفرین در سفر رئیس جمهور با اعتبار بروز بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهند رسید.

چند سالی بود که طبیعت کردستان حال خوشی نداشت، خشکسالی و کاهش بارندگی، عدم تزریق اعتبارات بموقع و مناسب برای خاتمه طرح‌های نیمه تمام، سبب خشکیدن رگ های آب در زمین، از رونق افتادن کشاورزی، کوتاه شدن قد سدها و کم شدن آب آشامیدنی در کردستان شده بود، بگونه‌ای که حتی زریوار هم دیگر قدرت مبارزه با کم آبی را نداشت.

 

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، آرش آریانژاد در آستانه سفر رئیس جمهور به استان کردستان گفت: با استقرار دولت سیزدهم بیش از 1 هزار و پانصد میلیارد تومان به پروژه های آبی کردستان تخصیص داده شد.

وی افزود: براساس سیاستهای جدید وزارت نیرو و طی شش بار بازدید مقام عالی وزارت از کلیه پروژه‌های آبی استان کردستان، پیگیری‌های مجدانه استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، براساس تصمیمات ممتاز جهادی در خصوص تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل و بهره‌برداری این طرح‌ها، فعالیتهای اجرایی در کلیه پروژه‌ها و طرح‌های توسعه منابع آبی استان جان تازه‌ای گرفت و وعده وزارت نیرو در رابطه با اتمام این طرح‌ها و شکوفایی حوزه آب استان کردستان محقق شد.

آرش آریانژاد خاطرنشان کرد:  طی دو سال اخیر، طرح‌ها و پروژه‌های عظیمی همچون احداث ایستگاه پمپاژ آب سد قشلاق سنندج در راستای پیشگیری از قطع آب شرب این شهرستان، بهره‌برداری از شبکه آبیاری و زهکشی گاران مریوان، آبرسانی و احیای دریاچه زریوار از سد گاران، آبگیری سد سیازاخ و آبرسانی به شهرستان بیجار و حسن آباد یاسوکند و 130 روستای در مسیر انجام شده است.

وی با اشاره به این پروژه‌ها ادامه داد: هنمچنین بهره‌برداری از سد چراغ ویس و افتتاح تصفیه خانه آب شرب سقز، آبگیری سد امیرآباد کامیاران و آبرسانی به اراضی کشاورزی پائین دست این سد، آبرسانی به شهربانه از سد عباس آباد، افتتاح ایستگاه پمپاژ موقت بوئین بانه و انجام عملیات ایستگاه پمپاژ دائم بوئین، در راستای پاسخگویی به مطالبات بحق مردم استان کردستان به سرانجام رسیدند.

شایان ذکر است این اقدامات افتخاری برای مجموعه وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای کردستان است که گامی بلند و استوار در جهت رفاه شهروندان، توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و بهبود کشاورزی بردارد.

کد خبر: 69268
  تاریخ خبر : 1402/07/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/02
 مدیر روابط عمومی
 71