یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: تصمیمات ممتاز جهادی وزارت نیرو به طرح‌های آبرسانی کردستان شکوفایی بخشید

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان:

تصمیمات ممتاز جهادی وزارت نیرو به طرح‌های آبرسانی کردستان شکوفایی بخشید

آریانژاد گفت: براساس تصمیمات ممتاز جهادی در خصوص تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های توسعه منابع آب این استان، فعالیت‌های اجرایی در کلیه پروژه‌ها و طرح‌های آبی کردستان جان تازه‌ای گرفت و وعده وزارت نیرو در رابطه با اتمام این طرح‌ها و شکوفایی حوزه آب استان کردستان محقق شد

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، مدیر عامل این شرکت با اشاره به اینکه شش پروژه در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت در کردستان به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: از عمده پروژه‌های اثرگذار که مشکل آب شرب شهروندان بانه را مرتفع خواهد نمود، آبرسانی به شهر بانه از سد عباس آباد است.

آرش آریانژاد افزود: تأمین آب شرب این شهر شامل خطوط انتقال به طول ۲۲.۵ کیلومتر ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۵۵۰ لیتر بر ثانیه و مخازن ذخیره به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب می‌باشد.

وی ادامه داد: تأمین آب پایدار بخشی از نیاز آب شرب شهر بانه با حجم ۸.۵ میلیون متر مکعب در سال برای جمعیت تحت پوشش ۲۲۳ هزار نفری از عمده اهداف این طرح است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان افتتاح ایستگاه پمپاژ دائم بوئین را گامی موثر در حوزه تأمین آب شرب بانه دانست و اظهار داشت: اعتبار هزینه شده تاکنون به ارزش سرمایه‌گذاری بروز، حدود ۶ هزار میلیارد ریال می‌باشد.

کد خبر: 69338
  تاریخ خبر : 1402/08/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/03
 مدیر روابط عمومی
 112