یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: مدول دوم تصفیه خانه ۲ سقز آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان:

مدول دوم تصفیه خانه ۲ سقز آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: طرح مدول دوم تصفیه خانه شماره ۲ سقز با حضور رئیس جمهور و هیات دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، آرش آریانژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان در مورد این طرح اظهار داشت: سد چراغ ویس و تصفیه‌خانه شماره ۲ سقز از جمله طرح‌های اولویت‌دار وزارت نیرو است و دولت سیزدهم بر افتتاح و بهره‌برداری این طرح مهم مصمم بوده که خوشبختانه با تلاش و پیگیری‌های مداوم این طرح با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: اجرای خط انتقال آب خام به طول ۲۶.۵ کیلومتر با لوله فولادی از سد چراغ ویس به تصفیه خانه های شماره ۱ و ۲، اجرای خط انتقال آب پاک به طول ۶ کیلومتر با لوله فولادی یک هزار میلی‌متر، از عمده اقدامات اثر بخش این شرکت در راستای تأمین آب شرب سالم و پایدار شهرستان سقز است.

آریانژاد یادآور شد: برای طرح مدول دوم تصفیه خانه شماره ۲ سقز، ۶ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که با بهره برداری این طرح آب شرب با کیفیت شهروندان سقزی تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان افزود: ظرفیت تامین آب این تصفیه خانه ۲۰۰ لیتر در ثانیه است که ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار می دهد.

کد خبر: 69543
  تاریخ خبر : 1402/08/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/11
 مدیر روابط عمومی
 119