یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: در سفر دوم ریاست جمهوری به کردستان از پروژه‌ها بهره‌برداری واقعی انجام شد/ رفع دغدغه ۵۰ درصد جمعیت استان نسبت به مشکل آب

استاندار:

در سفر دوم ریاست جمهوری به کردستان از پروژه‌ها بهره‌برداری واقعی انجام شد/ رفع دغدغه ۵۰ درصد جمعیت استان نسبت به مشکل آب

استاندار کردستان با بیان اینکه در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان از پروژه‌ها بهره‌برداری واقعی انجام شد، گفت: مسئله آب یکی از چالش‌های کردستان بود که در سفر دوم رئیس جمهور ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و برق به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، اسماعیل زارعی کوشا با اعلام اینکه در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان، از پروژه‌ها بهره‌برداری واقعی انجام شد، اظهار داشت: برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام تلاش شد.

زارعی کوشا خاطرنشان کرد: از چالش‌هایی که در استان داشتیم مسئله آب بود، در شهری مانند بانه جیره‌بندی داشتیم و با بازید از تمام پروژه‌های آبی، اعتبارات مناسب برای حل این مشکلات در سفر اول مصوب شد.

وی با بیان اینکه در سفر دور دوم رئیس جمهور به استان ۱۴هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و برق بهره‌برداری شد، افزود: برای حل مشکل آب تا افق۱۴۲۰ در شهرستان بانه احداث سد لازم است که در این سفر دستور لازم از طرف رئیس جمهور صادر شد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از پروژه‌های آبی در استان اکنون دغدغه ۵۰ درصد جمعیت استان نسبت به مشکل آب برطرف شده است، گفت: پروژه خط انتقال آب از سد قوچم به دهگلان و از سد سیازاخ به بیجار هم به سرعت انجام می‌شود. 

این مقام مسئول همچنین با اشاره به اینکه مصوبات دور اول سفر برای برخی از پروژه‌ها، کفاف اتمام پروژه را نداشت، گفت: بخشی از مصوبات دور دوم سفر، تکمیل مصوبات قبلی و بخش دیگری نیز پروژه‌های جدید برای استان است.

وی ادامه داد: انتقال آب از سد آزاد به قوچم و از قوچم به دهگلان و قروه، احداث راه‌های روستایی، تکمیل گردنه صلوات‌آباد، تکمیل محور بیجار ـ زنجان، تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب مریوان، دیوانده و سنندج، احداث شبکه جمع‌آوری تصفیه‌خانه فاضلاب باقی مانده نواحی منفصل در سد ژاوه، تکمیل قطعات محور سقز ـ بانه، تکمیل طرح‌های هادی روستایی، اجرای شبکه‌های آبیاری و زهکشی در مریوان و بهسازی مسیر کامیاران از دیگر مصوبات دور دوم سفر به استان بود.

کد خبر: 69617
  تاریخ خبر : 1402/08/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/14
 مدیر روابط عمومی
 150