یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: مهلت یک‌ ماهه برای شناسایی و اخطار به بهره‌برداران چاه‌های غیرمجاز کهک

در جلسه صیانت از منابع آب شهرستان عنوان شد؛

مهلت یک‌ ماهه برای شناسایی و اخطار به بهره‌برداران چاه‌های غیرمجاز کهک

در جلسه صیانت از منابع آب شهرستان کهک مصوب شد مهلت یک‌ ماهه برای شناسایی و اخطار به بهره‌برداران چاه‌های غیرمجاز این شهرستان تعیین شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قم، جلسه برخورد قانونی با مالکین و پلمب چاه‌های غیرمجاز و صیانت از منابع آب شهرستان کهک با حضور معاون پیشگیری از جرایم دادستان قم، دادستان شهرستان کهک، فرماندار و سایر  اعضا در تالار امام علی(ع) فرمانداری کهک برگزار شد.

در این جلسه مهلت یک‌ ماهه برای شناسایی و اخطار به چاه‌های غیرمجاز و اقدام از سوی مالکان برای پر و مسلوب‌المنفعه کردن چاه در نظر گرفته شد.

همچنین مصوب شد در صورت عدم  اقدام  از سوی مالکان این چاه‌ها، با دستور قضایی اقدام و مجازات سنگینی برای متخلفین در نظر گرفته شود.

همچنین باید در طی این مدت کلاس‌های آموزشی صیانت از منابع آب از سوی دادستانی، فرمانداری و شرکت آب منطقه‌ای برای شوراها و دهیاران برای آشنایی با رویکردهای جدید جلوگیری از هدر رفت منابع آبی در تالار امام علی(ع) فرمانداری کهک برگزار شود.

کاویانی معاون پیشگیری از جرایم دادستان قم با تأکید بر جایگاه تشکل‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی گفت: با توجه به مبانی علمی و بر اساس اصول پیشگیری از وقوع جرائم، ۷۰ درصد برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم مبتنی بر استفاده از ظرفیت محله‌ها و استفاده از سرمایه‌های اجتماعی است. 

وی خاطرنشان کرد: بنابراین هرچه سرمایه‌های اجتماعی افزایش پیدا کند، آسیب‌های اجتماعی متناظر با آن نیز کاهش پیدا می‌کند و اینجاست که اهمیت و رسالت سرمایه‌های اجتماعی و تبلور آن‌ها که یکی از مصادیق آن شوراهاست عینیت پیدا می‌کند. گفتنی است، شورا در بعد اجتماعی هم رسالت خود را ایفا می‌کنند، هم نتیجه آن در تمام حوزه تأثیرگذار خواهد بود.

کد خبر: 69656
  تاریخ خبر : 1402/08/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/16
 احمد
 47