شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: همه دستگاه‌ها باید برای نجات رودخانه‌های کردستان احساس مسئولیت کنند+عکس

مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری:

همه دستگاه‌ها باید برای نجات رودخانه‌های کردستان احساس مسئولیت کنند+عکس

مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری کردستان با اشاره به وضعیت فعلی رودخانه‌ها و مسیل‌های کردستان گفت: در بحث ساماندهی رودخانه‌های استان فقط آب منطقه‌ای و وزارت نیرو متولی نیست و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باید برای نجات رودخانه‌های کردستان احساس مسئولیت کنند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، نمایشگاه دستاوردهای آب منطقه‌ای کردستان در حوزه بحران و پدافند غیرعامل و مانور اطفاء حریق با حضور مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری، مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت آب منطقه‌ای کردستان در محوطه این شرکت برگزار شد.

در غرفه شرکت آب منطقه‌ای کردستان، علاوه بر نمایش اقدامات شرکت در بحث مدیریت بحران به ویژه به هنگام وقوع سیلاب، به روش‌های بکارگیری پدافند غیرعامل در تأسیسات آبی از جمله روش استحکامات، پوشش ایجاد سازه‌های امن و مقاوم‌سازی، آموزش و فرهنگ‌سازی، مکان‌یابی، سیستم ردیابی و اعلام خطر پرداخته شد.

محمد رضایی مدیر کل مدیریت پدافند غیرعامل استاندار کردستان، با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی تأمین آب مردم به عنوان یک نیاز مهم و اساسی اهمیت زیادی دارد، گفت: در شرایطی که با بحران مواجه می‌شویم نباید اختلالی در تأمین آب ایجاد شود.

رضایی با اشاره به نقش مهم وزارت نیرو در ایجاد زیرساخت‌های رفاهی مردم، به وضعیت فعلی رودخانه‌ها و مسیل‌های کردستان اشاره کرد و گفت: در بحث ساماندهی رودخانه‌های استان تنها شرکت آب منطقه‌ای و وزارت نیرو متولی نیست و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باید برای نجات رودخانه‌های کردستان احساس مسئولیت کنند.

در ادامه علیرضا بیگلری سرپرست گروه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، با اشاره به لزوم همکاری و مشارکت شرکت‌های صنعت آب و برق جهت برگزاری برنامه‌های مشترک حوزه بحران و پدافند غیرعامل، گفت: با توجه به اینکه اقدامات و وظایف حوزه آب و برق معمولا از وجه اشتراک‌های زیادی برخوردار هستند، در نظر داریم برنامه‌هایی را با هماهنگی و همفکری مدیران این حوزه به انجام رسانیم.

بیگلری خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با هدف ارائه تجهیزات، دستاوردها و توانمندی‌های این شرکت‌ در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی افزود: مانورهای مختلفی در طول سال به منظور چابک‌سازی و آمادگی برای مواقع بحرانی برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها اطفاء حریق و روش‌های پدافندی برای حفاظت کیفی از منابع آب استان است.

بنابراین گزارش، بازدید از اتاق مانیتورینگ پایش سدهای استان از دیگر برنامه‌ها بود که مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری و مدیران مجموعه آب منطقه‌ای کردستان، در حاشیه نمایشگاه انجام دادند.

در این بازدید عابدین شیرمحمدی مدیر حراست و امور محرمانه شرکت آب منطقه‌ای کردستان ضمن ارائه توضیحاتی گفت: در راستای حفاظت فیزیکی از منابع آبی استان، در مخازن سدها، نقاط حساس و حادثه‌خیز دوربین مدار بسته با کارکرد بروز، نصب شده و این موضوع کمک قابل توجهی در بحث حفاظت از این منابع، کرده است.

شیرمحمدی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه اظهار داشت: در اولویت قرار دادن اصول و ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌ها و برنامه‌ها در جهت مصونیت بخشی، پایدارسازی و ایمن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی و مهم منابع آبی استان، از اهم اهداف برپایی این نمایشگاه است.

کد خبر: 69697
  تاریخ خبر : 1402/08/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/19
 مدیر روابط عمومی
 109