یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: وضعیت منابع آبی استان قم بحرانی است

وضعیت منابع آبی استان قم بحرانی است

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای قم در دیدار با حجت الاسلام ذوالنوری گفت؛ در صورت عدم بارش باران در سال آبی جاری وضعیت منابع آبی استان بحرانی خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم؛ مدیران عامل صنعت آب و برق استان روز شنبه با حضور در دفترحجت الاسلام ذوالنوری نایب رییس مجلس شورای اسلامی با وی دیدار کردند.

محمد احمدی جبلی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای قم با اشاره به وضعیت بارندگی‌ها در استان افزود: بارندگی‌ها طی ۵۰ روز گذشته از آغاز سال آبی جاری مناسب نبوده است که امیدواریم در هفته‌های آینده  شاهد بارش‌های خوبی  باشیم.

احمدی با بیان اینکه برداشت از منابع آب زیر زمینی در استان در سال‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت؛ اگر این برداشت‌ها ادامه پیدا کند دچار بحران شدید خواهیم شد زیرا باعث افت شدید آبخوان و خالی شدن سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود که به فرونشست زمین منجر شده و تاب‌آوری در مقابل زلزله را کم می‌کند.

مدیر عامل آب منطقه‌ای قم عنوان کرد: ضرورت دارد همه مردم و  مسئولین با همکاری و تعامل از نابودی منابع آبی استان جلوگیری  نمایند.

در ادامه حجت‌الاسلام ذوالنوری ضمن تشکر از زحمت‌ها و کوشش مدیران و کارکنان صنعت آب و برق استان گفت؛ باید به موضوع آب توجه ویژه شود و برای مدیریت صحیح استفاده از آن برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد

کد خبر: 69834
  تاریخ خبر : 1402/08/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/22
 احمد
 98