شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: رعایت شفافیت و قانون گرایی با استقرار دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده رود عملیاتی می شود

رعایت شفافیت و قانون گرایی با استقرار دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده رود عملیاتی می شود

مدیر دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه زاینده رود گفت: رعایت شفافیت و قانون گرایی با استقرار دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده رود عملیاتی می شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، سیدمجتبی موسوی نایینی افزود: در این مدیریت اصول حکمرانی خوب با به کارگیری مدل‌های علمی به روز و بومی شده و ابزار پشتیبانی تصمیم گیری در سطح حوضه امکان پذیراست.

مدیر دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه زاینده رود اضافه کرد: ابزار پشتیبان تصمیم، شامل مدل‌های به روز و تأیید شده به‌منظور تبدیل بارش‌ها به رواناب، تحلیل آب‌های زیرزمینی، پایگاه داده و برنامه‌ریزی منابع آب است که برای حوضه زاینده رود توسعه داده شده‌اند، بازوی علمی ذی نفعان و ذی مدخلان در تصمیم سازی‌ها است.

وی با بیان اینکه مشارکت و مسئولیت‌پذیری دو رکن اصلی در بحث مدیریت یکپارچه حوضه زاینده‌رود است، تصریح کرد: پیرو تشکیل دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه زاینده‌رود و در راستای انجام هماهنگی‌های داخلی جلسات مشترکی از این پس در شرکت آب منطقه‌ای اصفهان و شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال بختیاری به‌صورت مرتب برگزار می‌شود.

موسوی نایینی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات جامع با قدمت حدود ۲۰ ساله، دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه زاینده‌رود افتتاح شده و امید است از این پس فرآیندهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری با مشارکت همه ذی نفعان و ذی مدخلان حوضه در دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری صورت پذیرد.

گفتنی است، اولین جلسه داخلی دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده رود، عصر روز شنبه بیست و هفتم آبان ماه با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط شرکت آب منطقه ای اصفهان و شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال بختیاری با ارائه پیشنهادها و بررسی چالش‌های پیاده‌سازی مدیریت یکپارچه، برگزار شد.

کد خبر: 70013
  تاریخ خبر : 1402/08/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/29
 پرستو ایران پور
 79