شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: پیش بینی وقوع سیلاب در استان بوشهر

پیش بینی وقوع سیلاب در استان بوشهر

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: با اعلام احتمال وقوع سیلاب در حوضه های جنوبی کشور، از هم استانی ها تقاضا می شود اقدامات پیشگیرانه را در دستورکار داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، بهمن گشتاسب اظهار کرد: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی کشور و اعلام دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، این سامانه از روز یکشنبه تا پایان روز سه‌شنبه در جنوب کشور فعال است.

وی با اشاره به روند فعالیت سامانه‌های بارشی قبلی عنوان کرد: تغییر اقلیم باعث عدم قطعیت در نتایج مدل‌ها و ناپایداری سامانه‌های بارشی می‌شود و شدت یافتن یا کاهش این سامانه نیز محتمل است.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: با توجه به حجم بالای بارندگی‌ها در مدت زمان کوتاه (حدود ۱۲۰ میلیمتر تجمعی)، جاری شدن سیل در استان‌های همجوار و همچنین استان بوشهر محتمل است و لذا کشاورزان، دامداران و عشایر باید اقدامات پیشگیرانه را مدنظر داشته باشند.

وی تصریح کرد: از شهروندان بوشهری و سایر هم‌استانی‌ها به ویژه عشایر تقاضا می‌شود تا نسبت به هرگونه اتراق، چرای دام و تردد در محدوده رودخانه‌ها و آبراه‌ها، به ویژه رودخانه‌های اصلی استان بپرهیزند.

بهمن گشتاسب اضافه کرد: همچنین در زمان سیلاب، از هرگونه تردد، توقف و عکاسی در حاشیه رودخانه‌ها، لبه آبراه‌ها و روی پل‌ها اجتناب گردد تا شاهد وقوع حوادث ناخوشایند نباشیم.

کد خبر: 70020
  تاریخ خبر : 1402/08/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/30
 روابط
 30