شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: مردم از تردد و اتراق در اطراف رودخانه‌های استان پرهیز کنند;

در راستای اعلام هشدار سطح نارنجی در استان همدان؛

مردم از تردد و اتراق در اطراف رودخانه‌های استان پرهیز کنند;

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: همشهریان این استان ، تا روز سه شنبه 30 آبان از تردد و اتراق در کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، رضا اخلاص مند در جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت که با موضوع مدیریت سیلاب‌های احتمالی برگزار شد، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش بینی جهانی هواشناسی و مدل‌های بارش و روان‌آب مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی تا روز سه شنبه 30 آبان با مخاطره رگبار شدید باران، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها همراه خواهد شد.

وی اظهار داشت: مردم از تردد و اتراق در منطقه‌های پرخطر و همچنین از چرای دام در این مناطق جدا خودداری کنند. 

اخلاص مند ادامه داد: سدهای هشت‌گانه استان همدان از نظر پایداری و کنترل سیلاب‌های احتمالی وضعیت مطلوبی دارند اما احتمال طغیان رودخانه‌ها به دلیل بارش‌ها وجود داشته و تقاضای ما از مردم این است که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه‌ها، مسیل‌ها و حاشیه سدها به طور جد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها در نیمه جنوبی استان بیشتر است خاطر نشان کرد: با توجه به ماهیت فصل پاییز هر لحظه امکان بارش‌های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه‌ها وجود دارد.

اخلاص‌مند بیان کرد: نیروهای شرکت آب منطقه‌ای در حال آماده باش هستند و در صورت کسب اطلاع در سریع‌ترین زمان ممکن به محل بروز حادثه اعزام و نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد شد.

کد خبر: 70022
  تاریخ خبر : 1402/08/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/29
 سروش
 50