شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: سومین جلسه سازگاری با کم آبی (شورای حفاظت از منابع آب )دراستانداری کرمانشاه برگزار گردید

سومین جلسه سازگاری با کم آبی (شورای حفاظت از منابع آب )دراستانداری کرمانشاه برگزار گردید

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان (کارگروه سازگاری با کم آبی) با حضور اعضاء و به ریاست مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، فرهادی سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه بعنوان دبیر جلسه مطالبی را در خصوص وضعیت منابع آبهای سطحی وزیرزمینی استان و همچنین گزارشی از عملکرد طرح احیاء و تعادل بخشی دشت‌های استان به سمع و نظر حاضران رساند.

سپس خجسته مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه توضیحاتی را در خصوص عملکرد بند (ع) تبصره ۸ موضوع استفاده از پساب فاضلاب در بخش صنعت استان را ارائه و خواستار عملیاتی نمودن این طرح شد.

در ادامه نیز نمایندگان صنعت و معدن و شرکت آب و فاضلاب استان گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص بیان کردند.

یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز با بیان مطالبی در خصوص تنش آبی در کشور و خصوصاً در شرق استان تاکید کرد که مراحل مطالعات و اجرای خط انتقال پساب از تصفیه‌خانه کرمانشاه تا محل کارخانجات شهرک‌های صنعتی حاشیه شهر کرمانشاه تا بیستون از طریق کنسرسیوم مربوطه آغاز و طبق برنامه زمانبندی مدون اجراء شود.

حسن پور از کارشناسان مدیریت منابع آب ایران ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در استان کرمانشاه خواستار تسریع در کار اجرایی و استفاده از مشاورین تخصصی و فنی در زمینه مطالعات و اجرای این طرح و همچنین تهیه و تنظیم مدل مالی و استفاده از ظرفیت‌های موجود و هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط شد تا بتوان به این مهم دست یافت و به نحو احسن از منابع آب سطحی و زیرزمینی استان محافظت کرد.

کد خبر: 70025
  تاریخ خبر : 1402/08/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/30
 مدیر سایت
 28