پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: ۳۰ هکتار از رودخانه‌های خراسان جنوبی لایروبی شد

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای استان:

۳۰ هکتار از رودخانه‌های خراسان جنوبی لایروبی شد

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: ۳۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان با اعتبار ۴۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال در سال جاری لایروبی شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، محمدعلی شهابی مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال جاری عملیات لایروبی و آزادسازی در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه و کاهش خسارت جانی و مالی سیل در رودخانه‌های آویز، چاه طالب، زابری، آیسک، قاسم آباد سرایان، بندان و رودخانه‌های چهارده و گازار بخش مرکزی بیرجند انجام شده است.

وی گفت: ۱۰۰ هکتار نیز با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سال گذشته لایروبی شد و در مجموع تاکنون هزار و ۷۹۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان لایروبی و آزادسازی شده‌ است.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان رودخانه دائمی ندارد و رودخانه‌هایش به صورت فصلی آبگیری می‌شوند ادامه داد: لایروبی رودخانه‌ها یکی از مجموعه اقدامات مورد نیاز برای کنترل سیلاب است که هر سال به طور جد در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای قرار دارد.

شهابی با اشاره به شناسایی ۱۱۶ مورد سازه تقاطعی بحرانی توسط شرکت آب منطقه‌ای در سطح استان افزود: از این تعداد، ۱۰۹ سازه توسط ادارات راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و هفت سازه توسط شهرداری‌ها احداث شده که با پیگیری‌های مستمر هشت مورد از این سازه‌ها توسط دستگاه‌های متولی اصلاح، بازسازی یا رفع انسداد شده‌ است.

وی گفت: همچنین اطلاعات مربوط به شناسایی و رفع انسداد نقاط حادثه خیز و سازه‌های تقاطعی بحرانی در بانک اطلاعات (سامانه سامیر) این شرکت به صورت مستمر به‌روز رسانی و بارگذاری می‌شود.

کد خبر: 70036
  تاریخ خبر : 1402/08/29
 علی پورخیری
 136