شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: تأمین آب در منطقه موجب شکوفایی و رونق تولید می‌شود

در بازدید مدیرکل بازرسی استان زنجان از سد و شبکه آبرسانی بلوبین مطرح شد؛

تأمین آب در منطقه موجب شکوفایی و رونق تولید می‌شود

دیرکل بازرسی استان زنجان در بازدید از سد و شبکه آبرسانی بلوبین گفت: تأمین آب در منطقه موجب شکوفایی و رونق تولید می‌شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، ابوالفضل خمسه مدیرکل بازرسی استان به همراه اکبر باقری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان، سعید صنعتی، معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت طرح و توسعه و حمیدرضا جوادی مدیر دفتر قراردادها و مدیر پروژه آبرسانی از سد و شبکه بلوبین بازدید و در جریان میزان پیشرفت فیزیکی و زمان آبگیری سد بلوبین قرار گرفتند.

اکبر باقری مدیرعامل این شرکت در جریان بازدید از سد بلوبین اظهار داشت: این پروژه در سال ۹۰ کلنگ‌زنی شده است و اگر در سنوات گذشته اعتبارات خوبی به این پروژه تخصیص داده می‌شد، قطعاً این پروژه تاکنون اجرا شده بود.

وی گفت: در چند ماه گذشته به اندازه کل سال‌های قبل، پروژه روند رو به جلویی داشته است و آبگیری این سد با وجود اینکه پروژه در حال حاضر ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، امسال انجام خواهد شد.

باقری ادامه داد: سد بلوبین با ظرفیت مخزن ۳۰ میلیون متر مکعب در شهرستان ایجرود واقع شده و قرار است پس از افتتاح آب شرب دو شهر زرین آباد و حلب و همین طور ۹۲ روستای این شهرستان را تأمین کند و همچنین  قرار است بخشی از آب صنعت این شهرستان به میزان ۶ میلیون متر مکعب از این سد تامین شود.

ابوالفضل خمسه مدیرکل بازرسی استان نیز در این بازدید به اتمام پروژه‌های سدسازی تأکید کرد و اظهارداشت: با توجه به محدود بودن منابع و ذخائر آب زیرزمینی، اجراء و اتمام پروژه ها از سوی وزارت نیرو در رأس و از طرف شرکت آب منطقه‌ای زنجان در استان، مورد انتظار است.

مدیرکل بازرسی استان اظهار امیدواری کرد با تکمیل این طرح شاهد شکوفایی و توسعه منطقه و حل مشکل کم آبی در شهرهای هدف باشیم.

کد خبر: 70037
  تاریخ خبر : 1402/08/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/01
 کارشناس روابط عمومی
 47