شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: هشدار آب منطقه‌ای مازندران برای سیل در روزهای آتی

هشدار آب منطقه‌ای مازندران برای سیل در روزهای آتی

کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای مازندران با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان از اواخر وقت امروز –دوشنبه- و احتمال وقوع بارندگی‌های شدید تا 24 ساعت آینده، نسبت به حضور در حاشیه و بستر رودخانه‌های استان هشدار داد و خواستار پرهیز از هرگونه توقف یا اقامت در این نقاط شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران مازندران بابت ورود سامانه بارشی به استان از عصر دوشنبه -29 آبان- تا شامگاه ‌سه‌شنبه -30 آبان- و شکل‌گیری بارش‌های رگباری، کاهش دما و احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب و روان‌آب، کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای مازندران خواستار رعایت نکات ایمنی توسط همه شهروندان در سراسر استان شد.

بنا به اطلاعیه صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی مازندران، این سامانه شامگاه دوشنبه ارتفاعات استان و مناطقی همچون آلاشت، بیشه‌بنه هزارجریب، سوادکوه، دلیر، رینه، سیاه‌بیشه، کجور، کیاسر، کلاردشت و سایر مناطق کوهستانی استان را در بر می‌گیرد.

روز سه‌شنبه نیز در ساری، آلاشت، بهشهر، جویبار، ایزدشهر، بابل، بابلسر، بیشه‌بنه هزارجریب، سوادکوه، جویبار، میاندورود، رینه، سوادکوه شمالی، سیمرغ، شیاده بندپی، فریدونکنار، قائمشهر، آمل، کیاسر، گلوگاه، محمودآباد، نور و نکا میزان اثرگذاری مشهودی خواهد داشت.

طبق پیش‌بینی‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی طی ساعات فعالیت این سامانه در مازندران قابل پیش‌بینی است.

بر همین اساس پرهیز از تردد و اقامت در بستر و حاشیه  رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از انجام سفرهای برون‌شهری غیرضروری، لغو فعالیت کوهنوردان و طبیعت‌گردان برای حضور در ارتفاعات و مناطق کوهستانی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و همچنین توقف هرگونه فعالیت در حاشیه رودخانه‌ها یا نقاط پرخطر و مسیل‌ها توصیه می‌شود.

کد خبر: 70043
  تاریخ خبر : 1402/08/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/29
 مدیر روابط عمومی
 93