شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: احتمال وقوع سیلاب در استان فارس / شهرستان‌های مهمان پذیر بیشتر مراقبت کنند

احتمال وقوع سیلاب در استان فارس / شهرستان‌های مهمان پذیر بیشتر مراقبت کنند

شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای فارس با تشکیل نشست اضطراری نسبت به احتمال وقوع سیلاب در شامگاه دوشنبه و روز سه شنبه 29 و 30 آبان ماه هشدار داد و اعلام کرد: مسئولان شهرستان‌های مهمان پذیر استان در این دو روز و شب بیشتر مراقبت کنند، تا از گرفتار شدن میهمانان و مسافران در سیلاب پیشگیری شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس، این جلسه در خصوص وضعیت قرمز در روزهای دوشنبه و سه شنبه نواحی شمال غرب استان فارس به منظورانجام تمهیدات لازم جهت وقوع سیلاب برگزار گردید.

مصطفی عنبری‌‍زاده دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای فارس در این نشست با اشاره به اینکه رحمت الهی دراین دو روز و شب شامل استان فارس خواهد شد گفت: اقدامات لازم و پیشگیرانه با توجه به تغییرات جبهه هوا و میزان بارش‌ها انجام شده و کلیه ادارات منابع آب در سطح استان هشتار قرمز، آمادگی مقابله با سیلاب را دریافت کرده و برای مدیریت آن آمادگی داشته باشند.

وی از شهروندان خواست تا از اقامت در کنار مجاری و منابع آب خودداری کنند، مسافران از رودخانه‌ها فاصله بگیرند و در بستر رودخانه پارک نکنند.

عنبری‌‍زاده با تاکید بر اینکه سیلاب خبر نمی‌کند و گاهی غافلگیر کننده می‌تواند ویرانی‌هایی به‌همراه داشته باشد افزود: حتی در هوای آفتابی و نیمه ابری نیز از بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند و هیچگاه به شرایط ناپایدار جوی اعتماد نکنند، بارش شدید و یکبارگی باران در این دو روز و شب می‌تواند آسیب زا باشد و رحمت الهی را به خسران تبدیل کند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای فارس از مدیران بحران شهرستان‌ها و فرمانداری‌ها خواست تا تمهیدات لازم برای مقابله با سیلاب را بیندیشند و افزود: حفظ آمادگی کمک به ارگان‌های مرتبط در صورت وقوع سیلاب و انجام تمهیدات لازم در این خصوص موضوعی جدی است.

عنبری زاده اضافه کرد: شهرستان‌های مسافرپذیر و با جاذبه گردشگری نیز باید تمهیدات لازم در خصوص مدیریت بحران را انجام دهند؛ مسافرانی که به فارس می آیند، ممکن است با شرایط اقلیمی این استان آشنایی کامل نداشته باشند و هنگام وقوع سیلاب غافلگیر شوند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای فارس در ادامه به تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه در خصوص وقوع احتمالی سیلاب و رصد مستمر طرح‌های تغذیه مصنوعی اشاره کرد و آن را موضوعی مهم برشمرد و گفت: از همه ظرفیت‌های قانونی برای اطلاع رسانی در شرایط بحرانی بهره گیری شود.

کد خبر: 70057
  تاریخ خبر : 1402/08/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/01
 روابط عمومی
 29