شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: 35 میلیارد ریال برای لایروبی رودخانه اوغان در حوزه شهرستان گنبد کاووس مورد نیاز است

مدیر منابع آب گنبدکاووس:

35 میلیارد ریال برای لایروبی رودخانه اوغان در حوزه شهرستان گنبد کاووس مورد نیاز است

مدیر منابع آب شهرستان گنبدکاووس گفت: برای لایروبی رودخانه اوغان در حوزه شهرستان گنبد کاووس بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال نیاز است که هماهنگی های لازم جهت تامین اعتبار از طریق مدیریت بحران استانداری گلستان و در قالب قرارگاه لایروبی شهید لولایی در حال انجام است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، سیدعلی حسینی بیان داشت: پس از بازدید میدانی رییس سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار گلستان از روستای عباس آباد و مصوبات جلسه مدیریت بحران استان در تاریخ ۲۰ آبان ماه جاری، لایروبی رودخانه اوغان از محل قرارگاه لایروبی شهید لولایی مورد تاکید قرار گرفت.

مدیر منابع آب شهرستان گنبدکاووس گفت: برای لایروبی رودخانه اوغان در حوزه شهرستان گنبد کاووس به طول ۴ کیلومتر بین پل روستای بایلر شهرستان گنبد تا ورودی آن به سد گلستان اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال نیاز است که هماهنگی های لازم جهت تامین اعتبار از طریق مدیریت بحران استانداری گلستان و در قالب قرارگاه لایروبی شهید لولایی در حال انجام است.

به گفته وی، پس از تامین اعتبار از محل مذکور در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیمانکار انتخاب و برای آغاز عملیات لایروبی در محل مستقر خواهد شد.

مدیر منابع آب گنبدکاووس همچنین از وجود ۱۰ رودخانه اصلی درحوزه این شهرستان خبر داد و گفت: طول رودخانه‌های واقع در حوزه شهرستان گنبدکاووس در مجموع ۳۵۰ کیلومتر است که بیش از نیمی از آنها نیاز به لایروبی دارد.

حسینی افزود: در ۲ سال گذشته و با تلاش دولت سیزدهم ۲۴ کیلومتر از رودخانه‌های گنبدکاووس لایروبی شدند که اعتبار تقریبی مورد نیاز برای لایروبی رودخانه‌های این شهرستان بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال است.

کد خبر: 70067
  تاریخ خبر : 1402/08/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/01
 روابط عمومی
 15