شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: تخصیص اعتبار طرح‌های تامین و انتقال آب از سد تبارک به قوچان

تخصیص اعتبار طرح‌های تامین و انتقال آب از سد تبارک به قوچان

برای طرح انتقال آب از سد تبارک به قوچان ۳۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که بیشتر از این مبلغ و حدود ۴۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر تحقیقات، برنامه‌ریزی و بررسی‌های اقتصادی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در مصوبات سفر رییس جمهور ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی خط دوستی اختصاص یافت که تمام این مبلغ تخصیص یافته است.

سیدحمید میرقاسمی افزود: پیشرفت این طرح در زمان تصویب مصوبات سفر ۸۰ درصد بود که هم اینک به ۹۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: تسریع در صدور مجوز کمیسیون ماده ۲۳ انتقال آب از منابع هزار مسجد به مشهد از دیگر مصوبات این سفر بود که انجام شده است.

مدیر تحقیقات، برنامه ریزی و بررسی‌های اقتصادی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی افزود: برای انتقال آب از سد "تبارک" به شهر قوچان نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است که بیشتر از این مبلغ و حدود ۴۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

میرقاسمی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی این طرح نیز از ۳۸ درصد در ابتدای سال ۱۴۰۱ به ۹۲ درصد رسیده است.

وی گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای تکمیل ساختمان سد "شوریجه" مصوب شده که ۶۲۰ میلیارد ریال از این مبلغ تخصیص یافته است.

میرقاسمی افزود: برای اجرای طرح تامین آب مشهد از طریق جایگزینی پساب با آب کشاورزی نیز ۲۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که ۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ دریافت شده است.

وی میزان پیشرفت این طرح را ۶۱ درصد اعلام کرد.

کد خبر: 70087
  تاریخ خبر : 1402/08/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/08/30
 کارشناس روابط عمومی
 81