شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: توافق ایران و آذربایجان در زمینه ادامه مرمت و علاج‌بخشی پل‌های تاریخی

در نشست کارگروه مشترک دو کشور صورت گرفت؛

توافق ایران و آذربایجان در زمینه ادامه مرمت و علاج‌بخشی پل‌های تاریخی

در نشست کارگروه مشترک تخصصی دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، نمایندگان دو کشور نسبت به ادامه فعالیت‌ها در زمینه مرمت و علاج‌بخشی پل‌های تاریخی توافق کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، غلامحسین بابایی معاون طرح و توسعه این شرکت اظهار داشت: به منظور مرمت و علاج‌بخشی پل‌های تاریخی دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با هدف حفظ آثار باستانی، مرمت و ایمن‌سازی پل‌های تاریخی خداآفرین، نشست کارگروه مشترک تخصصی در این خصوص برگزار شد.

بابایی با اعلام این خبر افزود: در این زمینه قبلاً موافقت‌نامه همکاری بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه ادامه ساخت، بهره‌برداری و استفاده از سدها و نیروگاه‌های خداآفرین و قیز قلعه‌سی بر روی رودخانه ارس تهیه شده بود که نشست حاضر با حضور کارشناسان و متخصصان دو کشور در محل سد قیز قلعه‌سی ایران برای اجرایی کردن آن برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست، ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده از سوی ایران در انجام مطالعات و شرح خدمات تکمیلی مطالعات برای مرمت و علاج‌بخشی پل‌ها، توافق دو طرف برای اقدامات بعدی حاصل شد.

کد خبر: 70126
  تاریخ خبر : 1402/09/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/01
 علی پورخیری
 649