یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت 9 هکتار از اراضی بستر رودخانه سنگان

تثبیت مالکیت 9 هکتار از اراضی بستر رودخانه سنگان

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه سنگان به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک زیبادشت اخذ شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وحید مرادی‌نسب در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد و املاک زیبادشت گفت: با پیگیری‌های ویژه به‌عمل آمده توسط همکاران حقوقی این امور نسبت به اخذ یک فقره سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه سنگان به مساحت حدود 9 هکتار صادر شد.

وی گفت: به‌دلیل واقع شدن این بخش از رودخانه فوق الذکر در محدوده داخل شهر تهران و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می باشد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

 

کد خبر: 70192
  تاریخ خبر : 1402/09/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/04
 شیخ الاسلامی
 76