یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: تخریب 2 بند خاکی انحرافی غیرمجاز در مسیر رودخانه جاجرود

توسط امور منابع آب ورامین صورت گرفت؛

تخریب 2 بند خاکی انحرافی غیرمجاز در مسیر رودخانه جاجرود

مدیر امور منابع آب ورامین، قرچک و پیشوا از تخریب دو بند خاکی انحرافی غیرمجاز در مسیر رودخانه جاجرود (شور و شیرین) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، محمدرضا گیتی‌پژوه با اعلام این مطلب اظهار کرد: طی بازرسی‌ اکیپ گشت و بازرسی این امور مشخص شد اشخاصی در بستر رودخانه جاجرود در محدوده  بزرگراه حرم تا حرم (قم-گرمسار) مبادرت به احداث دو بند خاکی انحرافی غیرمجاز بر رودخانه مذکور به منظور بهره‌برداری غیرقانونی از منابع آبی کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، مأمورین بازرسی این امور به وسیله ادوات مورد نیاز نسبت به تخریب این دو بند خاکی و رفع تصرف حریم و بستر رودخانه مذکور اقدام کردند که با انجام این عملیات رودخانه به وضع سابق اعاده شد.

گیتی‌پژوه با تأکید بر اینکه رودخانه‌ها یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه‌کننده سفره‌های زیرزمینی هستند که باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلاب‌های احتمالی فراهم باشد، خاطرنشان کرد: گروه گشت و بازرسی این امور به‌طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هرگونه ساخت و ساز یا انسداد غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها فوراً اقدامات قانونی لازم به منظور تخریب صورت می‌گیرد.

کد خبر: 70225
  تاریخ خبر : 1402/09/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/05
 شیخ الاسلامی
 83