شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: توقیف تانکر حمل آب و جمع آوری ادوات آبفروشی توسط امور منابع آب تهران و پردیس

در راستای حفاظت از منابع آبی انجام شد؛

توقیف تانکر حمل آب و جمع آوری ادوات آبفروشی توسط امور منابع آب تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از جمع آوری علمک و ادوات آبفروشی در شهرستان پردیس و جلوگیری از خروج 99 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، وحید مرادی‌نسب با اعلام این خبر تصریح کرد: با تلاش و هوشیاری واحد بازرسی و نظارت امور منابع آب تهران و پردیس و کارشناسان حقوقی با اخذ دستور قضایی در راستای جلوگیری از آبفروشی غیرقانونی در حوزه عملکرد این امور و در حضور مامورین انتظامی، تجهیزات آبفروشی که متخلفین با آن اقدام به برداشت آب به‌صورت غیر قانونی از منطقه مذکور می‌نمودند، جمع آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه این عملیات در راستای قانون توزیع عادلانه آب و حفاظت از منابع آبی انجام شد، اظهارکرد: با انجام این عملیات از خروج سالیانه ۹۹ هزار مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مرادی‌نسب با بیان اینکه افراد سودجو بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به آبگیری تانکر و فروش آن به مناطق اطراف می‌کردند که با هوشیاری عوامل گشت و بازرسی از انجام این کار ممانعت به عمل آمد، افزود: امور منابع آب تهران و پردیس به استناد قانون توزیع عادلانه آب با افراد خاطی که با بی توجهی به قانون مذکور اقدام به بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آب و یا فروش آن می‌نمایند برخورد قاطع قانونی را به‌عمل خواهد آورد.

کد خبر: 70243
  تاریخ خبر : 1402/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/06
 شیخ الاسلامی
 52