یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: کمیسیون آب‌های زیرزمینی یکی از موارد با اهمیّت است که باید تقویت شود

معاون دادستان مرکز استان کردستان امور آب‌های زیرزمینی:

کمیسیون آب‌های زیرزمینی یکی از موارد با اهمیّت است که باید تقویت شود

نشست حقوق آب که با 7 شرکت آب منطقه‌ای کردستان و با حضور مدیر عامل این شرکت، مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیران و کارشناسان دفاتر حقوقی، حوزه‌های حفاظت و بهره‌برداری و مهندسی رودخانه، شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌های آذربایجان غربی – شرقی، اردبیل، گیلان و زنجان روز دوشنبه 6 آذر در محل سالن جلسات مجتمع ایثار سنندج برگزار شد

به گزارش شبکه خبری آب ایران و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، در ادامه این نشست ۸ ساعته معاون دادستان مرکز استان کردستان، بیان کرد: بحث کمیسیون آب‌های زیرزمینی یکی از موضوعات مهم است که باید تقویت شود.

وی عنوان کرد: در بحث کمیسیون آب‌های زیرزمینی ادارات استان باید تعامل و همکاری بیشتری را با هم داشته باشند.

معاون دادستان مرکز استان کردستان و قاضی کمیسیون امور آب‌های زیرزمینی، افزود: در بررسی پرونده‌ها و رسیدگی به تخلفات باید حساسیّت موجود در هر پرونده بنا به ضرورت و اهمیّت آن به کمیسیون ابلاغ شود.

وی خاطرنشان کرد: در کمیسیون آب‌های زیرزمینی برخی تخصص لازم را ندارند و این مسأله باید به صورت جدی بررسی و کارسازی شود.

مهرابی، افزود: نبود سامانه ابلاغ هم مشکل بعدی است که ابلاغ‌ها در برخی شهرستان‌ها خصوصاً مریوان، دیر اعلام می‌شود و باید یک سامانه برای آن تعریف شود.

معاون دادستان مرکز استان کردستان و قاضی کمیسیون امور آب‌های زیرزمینی، اظهار داشت: از مباحث مهم دیگر انباشت زیاد پرونده‌ها ست که باید همکار قضائی در این حوزه افزایش یابد و یا تعداد کمیسیونها بیشتر شود، تا روند بررسی و رسیدگی به مسائل پرونده‌ها تسریع و تسهیل گردد.

مهرابی در خاتمه اظهار داشت: استفاده از نیروهای قراردادی و شرکتی برای حوزه گشت و بازرسی مناسب نیست و همکار و نیروهای ثابت در آن مورد بهره‌وری بیشتر دارند و رصد و پایش این افراد جهت اثرگذاری بیش از پیش ضروری است.

کد خبر: 70264
  تاریخ خبر : 1402/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/07
 مدیر روابط عمومی
 41