یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: مانور عملیاتی مدیریت بحران سیلاب به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد

مانور عملیاتی مدیریت بحران سیلاب به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد

مانور عملیاتی آمادگی در برابر سیلاب با مشارکت 6 گروه عملیاتی از استان‌های منطقه مرکزی شمال کشور با تمرکز بر رودخانه کن در محل پل آزادگان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، غلامحسین محمدی رییس گروه دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در خصوص اهداف مانور عنوان کرد: مهمترین اهداف برگزاری مانور مذکور ارتقاء آمادگی استان‌های معین جهت مواجهه با شرایط اضطراری نظیر سیل، شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد همکاران در برخورد با وضعیت اضطراری ایجاد شده و افزایش تعامل و همکاری بین بخشی با استان های معین در زمان وقوع حوادث مشابه می‌باشد.

وی با بیان اینکه این مانور با حضور شورای هماهنگی مدیران مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان‌های منطقه مرکزی شمال کشور با هدف هماهنگی، هم‌افزایی و انسجام بخشی در این حوزه به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای تهران برگزار شد، تصریح کرد: سناریوی این مانور با موضوع سیلاب رودخانه کن تصویب و اجرای مانور با حضور استان‌های معین شامل مازندران، قم، البرز، قزوین، مرکزی و همدان برگزار شد.

رییس گروه دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنین تصریح کرد: گروه‌های مذکور انجام عملیات رفع انسداد، احداث سیل بند، بهسازی بستر و پایش کیفی آب را با چندین دستگاه ماشین‌آلات سبک ‌و سنگین عهده دار بودند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته با اتفاقات مشابهی در خصوص سیل مواجه بوده‌ایم، توضیح داد: در زمان بحران عملیاتی که انجام می‌شود به خیلی از مسائل و چالش‌ها پرداخته نشده و و مسائل ایمنی نادیده انگاشته می‌شود، لذا فلسفه برگزاری مانور کسب تجربه برای پیشامدهای پیش رو است.

محمدی شاخصه‌های فوریت، بحران و اضطرار را در سناریو بسیار مهم دانست و ادامه داد: برای مانور پیشنهاد شده نقاط مختلفی از سوی دفتر مهندسی رودخانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت به دلیل موقعیت دسترسی، امکان مراجعه به محل و استقرار گروه‌های عملیاتی اتوبان آزادگان تقاطع پل رودخانه کن برگزیده شد که دارای شاخص‌های مورد نیاز در حد مانور تمرینی می‌باشد.

گفتنی است، هفتم آذرماه، مانور بزرگ صنعت آب و برق استان تهران با هدف ارائه خدمات در شرایط ویژه ناشی از مخاطرات طبیعی برگزار شد که مازندران، قم، البرز، قزوین، مرکزی و همدان استان‌های معین پایتخت در زمان اجرای مانور بودند.

 

 

 

 

 

کد خبر: 70280
  تاریخ خبر : 1402/09/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/07
 شیخ الاسلامی
 60