یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: همکاری وزارتخانه‌های نیرو و کشور برای ترویج الگوی صحیح مصرف آب و زندگی سازگار با اقلیم

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده خبر داد:

همکاری وزارتخانه‌های نیرو و کشور برای ترویج الگوی صحیح مصرف آب و زندگی سازگار با اقلیم

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده گفت: در راستای ارتقای فرهنگ و اصلاح سبک زندگی سازگار با اقلیم و ترویج الگوی صحیح مصرف آب و برق با بهره‌مندی از ظرفیت بانوان و خانواده، تفاهم‌نامه همکاری بین دفتر امور بانوان و خانواده وزارت نیرو و دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور منعقد شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پاون، سمیه خداپرست با تأکید بر اهمیت نقش بانوان در فرهنگ‌سازی مصرف آب و برق، از امضای تفاهم‌نامه همکاری دفتر امور بانوان و خانواده وزارت نیرو با دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور خبر داد.

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده در این باره افزود: به منظور ارتقا سطح همکاری‌ها، تعامل و هم‌افزایی علمی، عملیاتی و اجرایی برای بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های موجود در راستای اهداف مشترک مصرف بهینه آب و برق و نیز ارتقا فرهنگ و اصلاح سبک زندگی سازگار با اقلیم و ترویج الگوی صحیح مصرف آب و برق با بهره‌مندی از ظرفیت بانوان و خانواده، این تفاهم‌نامه منعقد شد.

وی جریان‌سازی و ترویج فرهنگ بهینه‌سازی مصرف آب و برق در جامعه با محوریت بانوان و خانواده و نیز تبیین وظایف فردی، خانوادگی و اجتماعی بانوان در مدیریت و پایدارسازی منابع آب و برق را از اهداف اصلی این تفاهم‌نامه همکاری عنوان کرد.

خداپرست خاطرنشان کرد: همکاری در برگزاری جلسات هماهنگی، تولید و نشر محتواهای آموزشی، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و نیز تهیه و توزیع بسته‌های تشویقی به خانوده‌ها از جمله محورها و زمینه‌های همکاری وزارت نیرو و وزارت کشور خواهد بود.

کد خبر: 70285
  تاریخ خبر : 1402/09/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/07
 علی پورخیری
 194