یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز توسط امور منابع آب شهریار

توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز توسط امور منابع آب شهریار

سرپرست امور منابع آب شهریار، ملارد و شهرقدس از توقیف یک دستگاه حفاری غیر غیرمجاز از نوع ضربه ای در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، حسین زنگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی جهت اخذ دستور قضایی،  یک دستگاه حفاری غیر مجاز از نوع ضربه‌ای در حین انجام کف شکنی غیر مجاز یک حلقه چاه دارای پروانه بهره برداری در اراضی رضی آباد شهرستان شهریار توقیف و جهت رسیدگی و انجام مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.

سرپرست امور منابع آب شهریار با بیان اینکه گروه‌های گشت و بازرسی این امور با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و هرگونه برداشت غیرمجاز از آب های سطحی و زیر زمینی را رصد نموده و از این اقدام جلوگیری می نمایند، تاکید کرد: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از ادوات حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت تمام با آن برخورد می‌شود.

زنگویی در پایان، خاطرنشان کرد: هرگونه حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه‌ها بدون مجوز، جرم محسوب شده و امور منابع آب شهریار با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع خواهد کرد.

 

کد خبر: 70302
  تاریخ خبر : 1402/09/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/08
 شیخ الاسلامی
 31