یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: دومین جلسه کمیته تحقیقات و فناوری شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی برگزار شد

با حضور کارشناس گروه تحقیق، پژوهش و نوآوری شرکت مدیریت منابع آب ایران؛

دومین جلسه کمیته تحقیقات و فناوری شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی برگزار شد

با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی، رئیس و کارشناس گروه تحقیق، پژوهش و نوآوری شرکت مدیریت منابع آب ایران دومین جلسه کمیته تحقیقات و فناوری شرکت در سالجاری برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی، عزت‌الله آمری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی در این جلسه گفت: برای ورود فناورانه به مشکلات بخش آب می‌توان از ظرفیت بالای کمیته تحقیقات و فناوری شرکت استفاده کرد.

آمری افزود: کمیته تحقیقات و فناوری شرکت و حضور ارزشمند اساتید دانشگاهی در این کمیته فرصت مغتنمی است تا با ارائه راهکارهای علمی و کاربردی بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در بخش آب را حل کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی در این جلسه با اشاره به اهمیت کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی گفت: ارتباط سازنده و مستمر بخش آب با مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی به منظور ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات موجود باید در سرلوحه برنامه های کمیته تحقیقات قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های بخش آب استان بر اساس پژوهش محور پیش می رود و در بخش طرح های تحقیقاتی این بخش هیچ محدودیتی نداریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی بر تقویت پژوهشکده آب به عنوان مرجع اصلی راهبری پژوهشی و تحقیقاتی تأکید کرد و گفت: بایستی اولویت های تحقیقاتی تا مرحله اجرا و رسیدن به نتیجه مؤثر پیگیری شوند.

وی در پایان بر سوق دادن طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی به سمت مدیریت مصرف به جای توسعه و انتقال منابع آب همچون اهمیت نصب کنتورهای هوشمند تأکید کرد.

فریده کرم‌زاده رئیس گروه تحقیق، پژوهش و نوآوری شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این جلسه گفت: ترسیم برنامه آینده مهمترین هدف بخش تحقیقاتی بخش آب کشور است.

کرم زاده افزود: تنظیم برنامه ۱۰ ساله تحقیقاتی برای بخش آب کشور مدنظر ما قرار دارد تا بهتر بتوانیم از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی برای برون رفت از مشکلات بهره بریم.

وی با اشاره به عملکرد مناسب گروه تحقیقات و ارتباط با دانشگاه شرکت آب منطقه‌ای مرکزی اظهار داشت: به منظور اثربخشی برنامه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی اعلام اولویت‌های تحقیقاتی در فرصت مناسب ارائه می‌شود تا بتوانیم در این بخش اثربخش واقع شویم.

کرم‌زاده آینده‌نگری و آینده پژوهی را لازمه کار تحقیقاتی عنوان کرد و افزود: به‌جای کارهای تکراری گذشته، باید به دنبال راهکارهای علمی نوین در بخش آب باشیم و بر اهمیت مستندسازی تجربیات و اطلاعات مربوط به منابع آب در تعریف پروژه‌ها تأکید کرد.

در این جلسه که معاونین و چند تن از مدیران شرکت نیز حضور داشتند، در خصوص موضوعات مرتبط با تحقیقات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در پایان جلسه از همکارانی که در برگزاری همایش آب و آینده همکاری داشتند با اهداء لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد.

کد خبر: 70315
  تاریخ خبر : 1402/09/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/08
 کمال آبادی
 107