یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: اختصاص اعتبار برای تکمیل پروژه‌های مرتبط با مهار آب‌های مرزی در استان آذربایجان‌غربی

اختصاص اعتبار برای تکمیل پروژه‌های مرتبط با مهار آب‌های مرزی در استان آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس پیگیری‌های به‌عمل آمده و توجه ویژه دولت و مقام عالی استان، اعتباری بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های مرتبط با مهار آب‌های مرزی در استان آذربایجان‌غربی تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی، مجید رستگاری با اعلام این خبر افزود:این مبلغ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تصویب شد که از این مبلغ بیش از ۵۷۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: با تخصیص این اعتبار بیش از ۳۸ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی‌ به مجموع شبکه‌های آبیاری و زهکشی در دست بهره‌برداری در سطح استان افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: با این میزان اعتبار، ۱۹ هزار و ۲۵۰ هکتار از شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سد کرم آباد پلدشت،۱۳ هزار هکتار از شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سیلوه پیرانشهر، دوهزار و ۳۵۰ هکتار از شبکه غازان، دو هزار هکتار از شبکه شهید قنبری و یک هزار و پانصد هکتار از شبکه دشت نازک آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رستگاری خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی، موجبات جلب رضایتمندی مردم منطقه را فراهم کرده و ضمن رونق کشاورزی باعث تثبیت جمعیت روستایی و حتی مهاجرت معکوس از شهر به روستا  در مناطق مرزی استان می‌شود.

 

کد خبر: 70336
  تاریخ خبر : 1402/09/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/11
 علی پورخیری
 121