یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: مانور تمرینی - آموزشی مناطق شش‌گانه کشور (منطقه شمال‌غرب) برگزار می‌شود

مانور تمرینی - آموزشی مناطق شش‌گانه کشور (منطقه شمال‌غرب) برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی مانور تمرینی – آموزشی مناطق شش‌گانه کشور "منطقه شمال‌غرب" با حضور مدیران عامل، مدیران بحران و پدافندغیرعامل و برخی کارشناسان حوزه‌های مرتبط صنعت آب و برق کردستان، شنبه 11 آذر ماه در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان برگزار شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، آریانژاد در این جلسه  گفت: این مانور برای آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در مناطق شش‌گانه کشور (منطقه شمال‌غرب) با هماهنگی و همکاری شرکت‌های صنعت آب و برق شمال‌غرب کشور، برگزار می‌شود.

وی افزود: این مانور براساس بارش برف سنگین، جاری شدن سیل و حریق در مخازن سوختی نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج، تدوین و اجرا می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق کردستان با اشاره به ویژگی‌های این مانور اظهار داشت: این مانور با پیش بینی سیل اجرا می‌شود و بیش از ۱۲۸ نفر از نیروهای صنعت آب و برق استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و زنجان در این مانور مشارکت خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به اهداف مهم این مانور بیان کرد: ارتقای سطح آمادگی و تمرینی در شرایط بحران در مواجهه با بلایای طبیعی، اصلاح و مقاوم‌سازی شبکه و افزایش قابلیت اطمینان از مهمترین اهداف برگزاری این مانور عملیاتی است به نحوی که مواقع بحرانی و اضطراری از استان‌های معین (شمال‌غرب کشور) برای همکاری و مهار بحران استفاده شود. 

آریانژاد با بیان اینکه صنعت آب و برق کردستان آمادگی لازم در برابر مخاطرات مختلف را دارد، افزود: به‌منظور اثربخشی مانورها، کمیته ارزیابی متشکل از همکاران شرکت‌های مادر تخصصی وزارت نیرو نیز تشکیل می‌شود که زوایای اجرای این مانور را کاملا رصد و صحت‌سنجی می‌کنند.

وی افزود: بناست برای اجرای صحیح این مانور هفت کمیته متشکل از: کمیته‌های عملیاتی، اطلاع‌رسانی، برنامه‌ریزی، پشتیبانی، امنیت، انفورماتیک و ایمنی، تشکیل و از ظرفیت سازمان‌هایی همچون: آتش نشانی، شهرداری، راهداری، اورژانس، نیروی انتظامی راهنمایی و رانندگی نیز استفاده شود.

آریانژاد در پایان خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مانور براساس بررسی‌های صورت گرفته ۲۱ و ۲۲ آذرماه سال‌جاری پیش‌بینی شده است.

کد خبر: 70395
  تاریخ خبر : 1402/09/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/12
 مدیر روابط عمومی
 81