شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: دو هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال طرح آبی در گچساران در دست اجرا است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد:

دو هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال طرح آبی در گچساران در دست اجرا است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از اجرای بیش از دو هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال طرح آبی در مناطق مختلف شهرستان گچساران خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت اب منطقه‌‍ای کهگیلویه و بویراحمد، آرش مصلح مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اظهار داشت: این طرح‌ها در بخش سد، شبکه انتقال آب کشاورزی، تأمین آب شرب، ساماندهی رودخانه و کنترل سیلاب در سطح شهرستان در دست اجراست.

وی بیان کرد: طرح تأمین آب اراضی امامزاده جعفر، خان‌احمدها، طرح آبرسانی به دشت لیشتر، طرح تأمین آب اراضی امامزاده جعفر، ماهور باشت، طرح تعمیرات ایستگاه‌های پمپاژ لیشتر، طرح آبرسانی به خان احمدها، طرح تأمین آب اراضی تنگ انگشترک و طرح آبرسانی نازمکان‌ها از مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرا در این شهرستان است.

مصلح ابراز کرد: فاز دو طرح تأمین آب اراضی امامزاده جعفر، خان‌احمدها با اعتباری بیش از ۸۵۳ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۷۴ درصد در دست اجراست.

وی ادامه داد: طرح تأمین آب اراضی امامزاده جعفر، ماهور باشت (تعمیرات ایستگاه پمپاژ) با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد و اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در حال اجراست.

مصلح اظهار کرد: طرح آبرسانی به دشت لیشتر با ۲۵۰ میلیارد ریال و ۶۵ رصد پیشرفت فیزیکی از دیگر طرح‌های در دست اقدام در این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، اعتبار اختصاص یافته به طرح آبرسانی به دشت مور را ۱۹۵میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح آبی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی هم اکنون بازنگری مجدد شده و اسناد آن برای برگزاری مناقصه آماده شده و در دی ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مصلح عنوان کرد: همچنین طرح تعمیرات ایستگاه‌های پمپاژ لیشتر فعال بوده و پیمانکار در حال اجرای ابنیه و محوطه‌سازی ایستگاه‌های پمپاژ با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: همچنین طرح آبرسانی به خان‌احمدها نیز پیمانکار اجرایی آن فعال بوده و تمام قطعات الکتریکال ایستگاه پمپاژ خان‌احمد آن خریداری و در حال نصب بوده و استارت آزمایشی آن به زودی انجام خواهد شد.

مصلح ادامه داد: در صورت تعمیرات چهار دستگاه دیگر از الکترو پمپ‌های ایستگاه پمپاژ فاز نخست طرح آبرسانی به خان‌احمدها و اتصال آن به حلقه رینگ می‌توان بخشی از اراضی کشاورزی دشت خان احمد را تأمین آب کرد.

وی اظهار کرد: طرح تأمین آب اراضی تنگ انگشترک به وسعت ۳۰۰ هکتار به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل و هم اکنون خط انتقال اصلی تأمین آب اراضی کشاورزی آبرزی به طول پنج و هفت دهم کیلومتر با قطر ۸۰۰ میلیمتر در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب طرح تأمین آب اراضی تنگ انگشترک تا دهه فجر از سد کوثر تأمین خواهد شد و این طرح ملی هم‌اکنون با برگزاری چهار مناقصه با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال فعال است.

مصلح بیان کرد: طرح آبرسانی نازمکان‌ها بیش از ۹۸درصد پیشرفت دارد و این طرح آبی هم اکنون بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه روستاهای رودبال، سید جمال‌الدین، نازمکان‌ها، سرتیره و گبرستان را تأمین آب می‌کند.

وی ابراز کرد: امسال نیز حدود بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح در نظر گرفته شده است.

کد خبر: 70415
  تاریخ خبر : 1402/09/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/13
 مسئول روابط عمومی
 86