شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: پیشرفت ۷۵ درصدی طرح آبرسانی به شهر لیکک

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

پیشرفت ۷۵ درصدی طرح آبرسانی به شهر لیکک

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت کاری ۷۵ درصدی طرح بزرگ آبرسانی به شهر لیکک خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، آرش مصلح مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: شهرستان بهمئی با تنش آبی شدید مواجه است و طرح آبرسانی به لیکک و روستا‌های اطراف از سد کوثر در سال ۱۳۹۰ کلنگ‌زنی شد.

مصلح افزود: این طرح آبرسانی به طول ۵۵ کیلومتر است و ۱۸ هزار مترمکعب مخزن ذخیره دارد و از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در پروژه آبرسانی لیکک هزینه شد.

وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد خرید و اجرا در این طرح وجود دارد، گفت: در آینده نزدیک آب تصفیه شده و سالم سد کوثر با پوشش ۸۵ هزار نفر به شهر لیکک و روستا‌های اطراف می‌رسد.

مصلح اظهار کرد: با اجرای این طرح مهم، شهرستان بهمئی تا ۲۵ سال نیازی به آب آشامیدنی نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: لازم به توضیح است که هم اکنون ۶ کارخانه ملی و ۴ پیمانکار بزرگ در این پروژه مهم در حال فعالیت است. 

شایان ذکر است که سد کوثر در فاصله ۶۰ کیلومتری شمال غرب گچساران بر روی رودخانه خیرآباد احداث و در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسیده و آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت را در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می‌کند.

کد خبر: 70418
  تاریخ خبر : 1402/09/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/13
 مسئول روابط عمومی
 70