شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: رتبه نخست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در شاخص مدیریت سبز جشنواره شهید رجائی

رتبه نخست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در شاخص مدیریت سبز جشنواره شهید رجائی

شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی موفق به کسب رتبه نخست مدیریت سبز در بین 32 شرکت آب منطقه ای کشور در جشنواره شهید رجائی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، گفت: باور و نگاه حفظ محیط زیست سال‌ها است به همت مدیران و کارشناسان بخش‌های مختلف ترویج می‌شود و ثمره این تلاش‌ها، امروز شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی را به عنوان برترین شرکت در کشور در دستیابی به اهداف مدیریت سبز تبدیل کرده است.

نعمت نژاد اقدامات مختلف و گسترده در شناسائی و حذف آلاینده‌های گوناگون ناشی از فعالیت‌های شرکت در استان و تشکیل شبکه ارتباطی قوی و موثر برای پیاده‌سازی اهداف مدیریت سبز را کلید دستیابی به این جایگاه ذکر کرد.

رئیس کارگروه مدیریت سبز شرکت ضمن تشکر از اقدامات گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل، HSE و اداره خدمات عمومی و همه همکاران اجرای سیاست‌های مدیریت سبز بر اساس دستورالعمل و راهنمای اجرای آئین‌نامه نظام مدیریت سبز و نیز سند راهبردی مدیریت سبز شرکت را امری مهم و حیاتی دانست.

وی با اشاره به اقدامات شاخص شرکت در این زمینه خاطرنشان کرد: اخذ گواهینامه  ،ISO 50001:2018اخذ برچسب انرژی همه ساختمان‌های اداری استان، اخذ گواهینامه معاینه فنی موتورخانه‌ها مطابق استاندارد  ISO 16000.1، اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا و تفاهم‌نامه مدیریت پسماند با سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، کاهش و حذف کاغذ در بسیاری از فرآیندها و الکترونیکی کردن آن‌ها از جمله فعالیت‌های یاد شده در مدیریت سبز در خراسان رضوی بوده است.

نعمت‌نژاد در ادامه این فعالیت‌ها افزود: نصب نیروگاه خورشیدی در امورهای آب شهرستان‌های تربت جام، تربت حیدریه، نیشابور، سرخس، سبزوار و ساختمان مرکزی و اجرای سیستم جمع‌آوری آب باران از مهم‌ترین اقدامات شاخص سال گذشته شرکت در زمینه مدیریت سبز بوده است.

وی همچنین برنامه‌ریزی برای نصب نیروگاه خورشیدی در ۴ شهر استان در سال جاری و دقت بیشتر در اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماند و الکترونیکی کردن قبوض را از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت در سال جاری برای ارتقای مدیریت سبز خبر داد.

کد خبر: 70476
  تاریخ خبر : 1402/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/15
 کارشناس روابط عمومی
 68