شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: اخذ یک فقره سند مالکیت بخشی از بستر رودخانه «مقصودبیک»

اخذ یک فقره سند مالکیت بخشی از بستر رودخانه «مقصودبیک»

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: با تلاش و پیگیری کارشناسان حقوقی این امور از اداره ثبت اسناد و املاک قلهک سند مالکیت هشت هزار و 737 متر مربع از اراضی بستر رودخانه «مقصودبیک» در حوزه عملکرد این امور اخذ شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وحید مرادی‌نسب مدیر امور منابع آب تهران و پردیس با بیان این مطلب اظهار کرد: در نتیجه تلاش‌های انجام شده طی سال گذشته به منظور تثبیت مالکیت اراضی بستر رودخانه‌ها برای اعمال حاکمیت بهتر و با پیگیری کارشناسان حقوقی و همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک استان، مالکیت هشت هزار و ۳۷۳ متر مربع از اراضی بستر رودخانه «مقصودبیک» به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای تهران تثبیت شد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری از تصرفات غیرمجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این اسناد در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی است.

مرادی‌نسب گفت: همچنین، براساس تفاهم‌نامه وزارت نیرو با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بعد از برگزاری جلسات استانی و شهرستانی با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده توسط امور آب تهران و پردیس مقرر شد که در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای باقیمانده بستر رودخانه‌های شهرستان‌های تهران و پردیس اقدام شود.

مرادی‌نسب در پایان تأکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو هرگونه سوءاستفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 70479
  تاریخ خبر : 1402/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/15
 شیخ الاسلامی
 81