شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: تکمیل عملیات احداث سد مراش نیاز آبی منطقه را مرتفع می‌کند

مدیرکل بازرسی استان زنجان:

تکمیل عملیات احداث سد مراش نیاز آبی منطقه را مرتفع می‌کند

مدیرکل بازرسی استان زنجان در بازدید از سد و شبکه آبرسانی مراش، با اشاره به نیاز منطقه، بر تسریع در تکمیل سد مراش تأکید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، ابوالفضل خمسه مدیرکل بازرسی استان به همراه اکبر باقری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان، سعید صنعتی، معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت طرح و توسعه، مدیران و کارشناسان ذیربط و مشاور پروژه از سد و شبکه مراش بازدید و در جریان میزان پیشرفت فیزیکی سد مراش قرار گرفت.

اکبر باقری مدیرعامل این شرکت در جریان بازدید از سد مراش اظهار داشت: این پروژه در سال ۸۸ کلنگ‌زنی شده است و اگر در سنوات گذشته اعتبارات خوبی به این پروژه تخصیص داده می‌شد، قطعاً این پروژه تاکنون اجرا شده بود ولیکن  با توجه به رویکرد دولت سیزدهم درتکمیل پروژه‌های نیمه تمام، اتمام این سد طبق برنامه زمانی مورد انتظار است.

باقری ادامه داد: سد مراش با ظرفیت مخزن ۴۱ میلیون متر مکعب در شهرستان دندی واقع شده است و نیاز آب شرب شهرهای ماهنشان، دندی و ۱۲۲ روستای مسیر را به میزان ۴ میلیون مترمکعب و نیاز آبی صنایع مستقر در منطقه را به میزان ۲.۵ میلیون مترمکعب تامین می کند.

وی افزود: همچنین با احداث این سد و خط انتقال آن، نیاز زیست محیطی منطقه به میزان ۵.۵ میلیون مترمکعب و حق آبه کشاورزی پایاب سد نیز در حجم ۲.۴ میلیون متر مکعب تامین خواهد شد.

ابوالفضل خمسه مدیرکل بازرسی استان نیز در این بازدید با اشاره به اقدامات شاخص شرکت آب منطقه‌ای زنجان در داشتن برنامه‌های منسجم جهت تسریع اتمام پروژه‌ها اظهارداشت: با توجه به محدود بودن منابع و ذخائر آب زیرزمینی، اجرا و اتمام پروژه‌ها از سوی وزارت نیرو در رأس و از طرف شرکت آب منطقه‌ای زنجان در استان، مورد انتظار است.

مدیرکل بازرسی استان اظهار امیدواری کرد: با تکمیل این طرح نیاز آبی منطقه مرتفع شده و مشکل کم آبی در شهرهای هدف حل شود.

کد خبر: 70490
  تاریخ خبر : 1402/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/15
 کارشناس روابط عمومی
 109